Як посадити держак лимона.

Живцювання - найбільш простий спосіб розмноження різних рослин, у тому числі і цитрусових. Найприкметніше в цьому способі те, що з держака виростає рослина, абсолютно ідентичне батьківському. Лимонне дерево, отримане за допомогою живцювання, починає плодоносити років на 5 раніше своїх побратимів, вирощених з насіння. Це і є основна причина, по якій любителі рослин розмножують лимони саме таким способом.
Вам знадобиться
  • - держак лимона;
  • - річковий пісок;
  • - грунт для цитрусових;
  • - квітковий горщик.
Інструкція
1
Приготуйте річковий пісок і грунт для цитрусових, який можна купити в квітковому магазині. Пісок промийте в холодній воді і потім прокалите в духовці. Це робиться для видалення забруднень і загибелі хвороботворних бактерій.
2
Наріжте живці з однорічних пагонів здорового плодоносного дерева. Готові до вкорінення живці повинні бути довжиною 10-12 см і мати 3-4 розвинені нирки. Нижній зріз зробіть якомога ближче до нирці під кутом в 90 градусів. Верхній - під кутом приблизно в 45 градусів до втечі на відстані близько 5 мм від останньої, верхньої нирки. Видаліть повністю самий нижній лист, інші зріжте наполовину.
3
Замочите держак в розчині стимулятора коренеутворення, наприклад, в Гетероауксин, на 10-12 годин. Перед посадкою держака у вологий пісок присипте його нижній зріз деревним вугіллям. Це запобіжить загнивання черенка.Поместіте підготовлений держак у вологий пісок на глибину 1,5-2 см. Обприскайте водою з температурою на кілька градусів вище кімнатної. Закрийте висаджений живець скляною банкою. Тим самим ви створите якусь подобу теплиці. Помістіть ємність з черенком в добре освітлене місце, куди не потрапляють прямі сонячні промені. Слідкуйте за тим, щоб пісок був постійно вологим і хоча б один раз в день обприскуйте черешки водою. Через 2-3 тижні мають з'явитися перші корінці. Визначити, прижився держак чи ні, можна по молодим листочкам, які з'являються в разі вдалого вкорінення.
4
Проведіть «загартовування» рослини. Для цього не кілька годин на день знімайте банку, поступово збільшуючи час. Через два тижні таких процедур банку можна прибрати совсем.На дно горщика, в який ви плануєте пересадити паросток лимона, насипте для створення дренажу керамзит або шматочки битої цегли. Товщина цього шару не повинна бути більше 1/5 висоти горщика. Насипте невеликий шар грунту, присипте його деревним вугіллям. Заповніть горщик грунтом. Зробіть заглиблення, в яке обережно пересадите підготовлене рослина. Глибина посадки не повинна перевищувати тієї, що була при укоріненні держака. Помістіть горщик з саджанцем в добре освітлене місце. Слідкуйте за тим, щоб земляний кому не пересихав. Лимон добре росте при помірному поливі.
Корисна порада
Можна висаджувати підготовлений держак в прозорий акваріум. В цьому випадку вологий пісок насипте на дно, помістіть в нього держак і накрийте акваріум склом.