Як справити гіпсокартон.

Використання гіпсокартону в даний час вкрай поширене. Його застосовують для вирівнювання стінових і стельових поверхонь, створення коробів та інших конструкцій. Затребуваність і популярність гіпсокартону збільшують його пропозицію на ринку оздоблювальних матеріалів, адже сьогодні на виробництві гіпсокартону спеціалізується чимало компаній.
Вам знадобиться
  • - гіпс;
  • - облицювальний картон;
  • - вода;
  • - формувальна машина;
  • - обладнання для обрізки гіпсокартонного полотна;
  • - сушарка.
Інструкція
1
Під спінену рідина додайте заздалегідь приготовлену суміш, що складається з таких компонентів: гіпсу (його отримують шляхом випалу гіпсового матеріалу) і води.
2
Приготувавши вспененное рідке гіпсове «тісто», рівномірно розподіліть його по нижньому листу обкладочной папери, тобто картону.
3
Одержаний «пиріг» накрийте зверху ще одним картонним листом. У підсумку вспененное гіпсове «тісто» має бути з двох сторін покрите обкладочной папером.
4
Пропустіть полотно гіпсокартону через формувальну машину: це дозволить надати йому потрібну форму і ширину. Після цього обріжте полотно гіпсокартону на окремі аркуші. Потім пропустіть ці гіпсокартонні листи через сушилку.
Зверніть увагу
Гіпс з водою перемішуйте за допомогою спеціального обладнання, тому як при ручному перемішуванні можуть залишитися грудочки, що, природно, позначиться на якості виробленого гіпсокартону.
Корисна порада
Поширеність і популярність використання гіпсокартону як оздоблювального матеріалу безпосередньо пов'язана з його основними перевагами: він є міцним, легким, негорючим і що найголовніше - нетоксичним матеріалом. Гіпсокартон по праву вважається чудовою заміною таким оздоблювальним матеріалам як фанера, ДСП та іншим подібним. Разом з тим, даний оздоблювальний матеріал може похвастати відмінними звукоізоляційними і енергозберігаючими властивостями. Крім того, його кислотність подібна з кислотністю людської шкіри, а тому гіпсокартон превосходно «дихає». Більш того, він прекрасний регулятор мікроклімату: при надлишку вологи в приміщенні гіпсокартон її поглинає, а якщо повітря дуже сухе - виділяє. Всі ці чудові властивості яскраво свідчать на користь використання гіпсокартону.
Гіпсокартонні плити міцно увійшли в наш побут. Цей матеріал екологічно чистий, виготовляється без додавання небезпечних компонентів, вогнестійкий, володіє звукопоглинальними властивостями. Має здатність «дихати», тим самим нормалізуючи мікроклімат в приміщенні. З його допомогою можна зводити складні конструкції, як в квартирі, так і у виробничих будівлях.
Вам знадобиться
  • Будівельний гіпс, спеціальний картон, сполучні компоненти, обладнання для виробництва.
Інструкція
1
Листи гіпсокартону або плити ГКЛ виготовляють на конвеєрі. Щоб це зробити, потрібно следующее.Возьміте гіпсове в'язке речовина, а саме будівельний гіпс (CaSO4 * 2H2O). За допомогою шнекового транспортера або пневмотранспорта, його слід подати в видатковий бункер. Використовуваний матеріал - мінерал, що має в своїй основі зернисту, волокнисту або пластинчасту структуру. Його можна отримати шляхом випалу синтезованого або природного гіпсу. Краще застосовувати природний матеріал, так як він менш радіоактивний, вогнестійкий, не горючий і має нормальну кислотність. Потім гіпс направляється в шнековий змішувач, там до нього слід додати деякі сухі компоненти (хімічні добавки, скловолокно, відходи виробництва).
2
Отримана суміш відправляється в змішувач безперервної дії, туди ж надходить пульпа і деяка частина піни з пеногенератора. Для виробництва сердечника застосовується гіпс, який має виняткові технічні та фізичні властивості. Він повинен мати здатність «дихати», тим самим поглинати зайву вологу і віддавати її в разі недостатка.Пріготовів пеногіпсовую масу, слід подавати її на формувальний стіл, при цьому потрібне рівномірно розподіляти і укладати її за допомогою живильників на нижню стрічку з картону, з загнутими попередньо краями.
3
Накрийте гіпсову масу верхнім аркушем картону, попередньо змастивши його краю клейовим складом. Що покриваються матеріал ще називають «будівельним». Цей папір має спеціальні властивості, які відсутні у звичайного побутового картону, а саме - вологостійкість і паронепроницаемость, якщо виконуються роботи у вологому середовищі, теплоізоляційні - для внутрішньої обробки.
4
Потім, отриману гіпсову стрічку, потрібно протягнути між формувальному валками, які відстають один від одного на відстань, відповідне товщині ліста.Когда гіпсове тісто зчепилося, а це відбувається під час її пересування по конвеєру, безперервну гіпсову стрічку за допомогою гільйотини потрібно розрізати на листи певної довжини, промаркувати, откантовать і направити в багатоярусну сушильну камеру.Висохшіе листи слід укласти попарно, один до одного лицьовою стороною, вирівняти та обрізати торці. Після цього укласти їх в пачки і відправити на упаковку.
Корисна порада
Відтворити плити ГКЛ або гіпсокартон в домашніх умовах дуже важко. Тому краще скористатися промисловими виробами.