Як зробити ставок в саду.

Вода завжди заспокійливо діє на людину. А в поєднанні з декоративними рослинами та квітами навіть невелика водойма може прикрасити ваш сад. Створити затишний куточок, де буде приємно провести час, під силу багатьом садівникам, варто лише захотіти.
Вам знадобиться
  • - поливальний шланг;
  • - лопата;
  • - рівень;
  • - ПВХ або бутилкаучукова плівка;
  • - камені;
  • - саджанці рослин.
Інструкція
1
Перед тим як приступити до створення ставу на своїй ділянці, подумайте, якого розміру і форми ви б хотіли його бачити. Врахуйте, що догляд за великим водоймищем буде досить складним, та й фізичних затрат на його пристрій буде потрібно дуже багато.
2
За допомогою звичайного садового шланга намітьте контури майбутнього ставка. Спробуйте кілька варіантів і виберіть кращий з них.
3
Викопайте лопатою грунт на необхідну глибину, якщо майбутній водойму невеликого розміру, в іншому разі скористайтеся допомогою екскаватора. Звичайна глибина ставка 1-1,2 метра. Відкоси робіть під кутом 45 градусів. Передбачте можливість стоку води, бо під час сильних злив вода може вийти з країв.
4
Котлован можна зробити багаторівневим, передбачивши майданчики для посадки водних рослин.
5
Щоб забезпечить водонепроникність, вистелити дно і укоси бутилкаучуковой або поливиниловой чорною плівкою. У місцях з'єднання склеюють її спеціальним скотчем.
6
Дорожче обійдеться використання синтетичної гуми, але, як кажуть, скупий платить двічі. Це покриття довговічне. Виробники гарантують, що воно прослужить вам вірою і правдою 20 років. Але при хорошому догляді її термін служби набагато довше.
7
Плівку притисніть по краю камінням або цеглою. Однак не варто використовувати камені з гострими гранями, так як вони можуть пошкодити плівку. Для цієї мети краще всього підійде галька.
8
Наповніть водойму водою. Протягом тижня періодично перевіряйте, чи не витікає з нього вода, якщо все в порядку, то воду можна не зливати.
9
На дно встановіть контейнери з рослинами, наприклад, німфеа або рогозом. Таким чином, за ними буде простіше доглядати, переносити на зберігання взимку. Береги і бортики ставу викладіть каменем, посадіть квіти та декоративні рослини.
10
Для того щоб вода в ставку була чистою, встановіть сучасні очисні системи або скористайтеся природним способом - запустіть в ставок рибок або поселите в ньому равликів.