Як зробити файл реєстру.

Реєстр Windows, фактично представляючи собою ієрархічну базу даних, є невід'ємною і важливою частиною цієї операційної системи. У ньому зберігаються дані налаштувань більшості додатків, компонентів і підсистем. Для ручного перенесення налаштувань або в цілях резервного копіювання може знадобитися зробити файл реєстру, який містить копію даних однієї з його гілок або всього реєстру цілком.
Вам знадобиться
  • - редактор реєстру Windows.
Інструкція
1
Відкрийте діалог запуску додатків. Для цього клікніть по кнопці «Пуск», розташованої на панелі завдань. Потім клікніть по пункту «Виконати» з'явився меню.Еслі в меню, відображеному після натискання на кнопку «Пуск» не міститься пункту «Виконати», додайте його. Клацніть по кнопці «Пуск» правою кнопкою і виберіть пункт «Властивості» контекстного меню. У діалозі перейдіть на вкладку «Меню Пуск». Натисніть кнопку «Налаштувати ...». З'явиться ще один діалог. У списку «Додаткові параметри меню Пуск» цього діалогу встановіть прапорець елемента «Відображати команду Виконання». Натисніть кнопку OK в обох відкритих діалогах.
2
Запустіть редактор реєстру Windows. У діалозі «Запуск програми» в полі «Відкрити» введіть рядок regedit. Натисніть кнопку OK.
3
Знайдіть розділ реєстру, на підставі даних якого буде створено файл реєстру. Якщо шлях до розділу реєстру точно відомий, перейдіть до нього, послідовно розгортаючи гілки дерева, відповідні батьківським розділах. Для розгортання гілки реєстру, клацайте мишею на піктограму з зображенням хреста, що знаходиться зліва від текстової підпису елемента ветві.Еслі відомо тільки ім'я розділу, або імена і значення містяться в ньому параметрів, зробіть пошук за реєстром. Виберіть у меню пункти «Правка» і «Знайти» або натисніть Ctrl + F. Задайте критерії пошуку в діалозі. Натисніть кнопку «Знайти далі». Натискайте кнопку F3 для продовження пошуку, якщо був знайдений не той розділ.
4
Почніть експорт даних з реєстру. Виділіть елемент, відповідний розділу, дані з якого будуть поміщені в файл реєстру. Клікніть правою кнопкою по елементу і виберіть пункт «Експортувати» в контекстному меню або скористайтеся пунктом «Експорт ...» меню «Файл».
5
Зробіть файл реєстру. В відображення діалогу «Експорт файлу реєстру» виберіть директорію і ім'я створюваного файлу. Клацніть по випадному списку «Тип файла». Виберіть пункт «Файли реєстру (* .reg)», якщо необхідно створити файл текстового формату з інструкціями для редактора реєстру. Виберіть «Файли кущів реєстру (*. *)» Якщо потрібно отримати бінарний файл. Натисніть кнопку «Зберегти».
Корисна порада
Оберіть опцію «Весь реєстр», що знаходиться в групі елементів управління «Діапазон експорту» діалогу «Експорт файлу реєстру» якщо хочете зберегти дані всього реєстру, а не окремого його розділу.
Системний реєстр операційної системи Windows містить величезну кількість інформації і налаштувань, необхідних для роботи як системних, так і прикладних програм. Для внесення до нього змін часто використовуються файли, записані у спеціальному форматі. Процедура перенесення їх вмісту в системний реєстр називається «імпортуванням».
Інструкція
1
Для поширення тих чи інших змін в системному реєстрі Windows використовуються файли зі спеціальним розширенням reg. Операційна система з налаштуваннями за замовчуванням без проблем розпізнає цей формат, тому найпростіший спосіб імпортування вмісту reg-файлів - довірити цю процедуру ОС. Просто двічі клацніть файл імпорту лівою кнопкою миші, і система сама передасть його додатком, яке проробить всі необхідні операції. Вам потрібно буде лише дати дозвіл на внесення змін до реєстру, натиснувши відповідну кнопку в який з'явився на екрані діалозі.
2
Якщо ж крім імпортування з файлу містяться там ключів і значень необхідна їх ручна правка, зробіть це з використанням «Редактора реєстру». Це інсталюється за замовчуванням разом з ОС спеціалізована програма. Для її виклику в Windows останніх версій можна скористатися вбудованим в головне меню полем пошуку - натисніть клавішу Win, наберіть regedit і натисніть кнопку Enter. Замість головного меню можна зробити це і через діалог запуску додатків - викличте його комбінацією клавіш Win + R, а потім введіть ту ж команду і клацніть по кнопці OK.
3
Після запуску «Редактора реєстру» розкрийте в його меню розділ «Файл» і виберіть найперший пункт списку команд - «Імпорт». В результаті на екрані з'явиться стандартний діалог відкриття файлу. Знайдіть і виділіть імпортований reg-файл, натисніть кнопку «Відкрити», і на цьому операція імпортування буде завершена. По дереву розділів в лівій частині інтерфейсу ви можете перейти до створеного куща або гілці і приступити до його редагування.
Корисна порада
Обов'язково робіть резервні копії системного реєстру перед внесенням до нього будь-яких змін, особливо при ручному редагуванні. Помилка або збій при такому втручанні може привести до непрацездатності ОС, тому слід передбачити можливість відновлення попереднього стану реєстру з збереженої копії.