Як навчитися затримувати дихання під водою.

Якщо ви хочете навчитися в потрібний момент затримувати дихання (наприклад, на підводному полюванні або заняттях фрідайвінгом), тоді виконуйте спеціальні вправи. Важкими їх не назвеш, але все-таки на них доведеться витратити чималу кількість часу.

Інструкція
1

Запам'ятайте, перш за все, починати тренування необхідно тільки на суші. Сенс першої вправи полягає в тому, щоб навчитися робити якомога глибокі вдихи і видихи. Тренуйтеся щодня, а кілька разів протягом дня чергуйте п'ятисекундний вдихи з двохвилинним видихами. Дана вправа дозволить вам збільшити тривалість затримки дихання.

2

Вам також потрібно навчитися рятувати свій розум від зайвих негативних думок. У цьому вам допоможе медитація. Вона дає можливість зменшити часте серцебиття, заспокоїтися, отже, знизити обсяг споживаного вами кисню. Якщо у вас не виходить зосередитися, тоді просто закрийте очі і сконцентруйтеся на будь-яких приємних спогадах. Така методика дозволить вам відволікатися від сторонніх думок, знижувати рівень дискомфорту.

3

Тим, хто тренується затримувати дихання, фахівці рекомендують позбуватися від зайвої ваги. Причина в тому, що він буде тільки заважати вам при виконанні вправ, відповідно, бажаного результату домогтися буде набагато складніше (перевантажений надміру організм потребує більшої кількості кисню). Тому приділяйте достатню кількість часу фізичним навантаженням, виконуйте спортивні вправи. Робити це можна як у тренажерному залі, так і в домашніх умовах. Крім того, не забувайте про правильне і збалансоване харчування, складіть дієту.

4

Тільки після того, як ви довгий час потренуєтеся на суші, переходите до занурення у воду. У ній знизиться серцебиття, а кров'яний тиск, навпаки, підвищиться. Це дозволить вам затримати дихання на дуже довгий час (навіть довше, ніж при тренуваннях на суші). Правда, пам'ятайте про те, що утримувати повітря в роті при затримці дихання не варто.

Зверніть увагу

Якщо ви вирішили перейти до занять у воді, подбайте про те, щоб під час них поряд з вами хтось перебував. Справа в тому, щоб в будь-який момент великий ризик втрати свідомості, зупинки серця і серцевого нападу, мозкової травми.