Як намалювати шестірню.

Шестерінка - це таке «Збутова» колесо, яке допомагає йти точно механічних годинників і їхати машинам. Шестерень існує безліч видів для різної передачі в машинобудуванні. Для виготовлення будь-якої деталі потрібно малюнок. А як же намалювати шестірню?
Вам знадобиться
  • - альбомний листок;
  • - олівець;
  • - циркуль;
  • - ластик.
Інструкція
1
Посередині аркуша проведіть велике коло. Тепер ніжку циркуля залиште в утворився центрі і проведіть коло значно меншого діаметру. Отримайте два кола, один з яких знаходиться в середині другого.
2
Проведіть через центр кіл вертикальну і горизонтальну осьові лінії так, щоб вони трохи виходили за межі фігур. Проведіть ще дві прямі лінії, що проходять через центр кіл так, щоб вони поділили кожну з вийшов чотирьох частин навпіл.
3
Поставте точки в місцях перетину всіх ліній з кордоном малого кола. Прорисуйте короткі рівні відрізки, розташовані на обрисах фігури з серединами в цих точках. Відстань між відрізками будуть основами для зубчиків у вигляді трапецій.
4
Проведіть прямі лінії через центр кола в третій і четвертий рази для рівної довжини всіх відрізків. Щоразу лінії повинні ділити сегменти навпіл. Перевірте це за допомогою циркуля або прямокутної лінійки, постійно її повертаючи.
5
З'єднайте похилими лініями крайні точки первинних відрізків малого кола з відрізками великого таким чином, щоб вийшли зубчики. Надайте їм плавну форму. Всі зайві лінії приберіть гумкою.
6
Намалюйте шестерінку більш простим способом. Накресліть коло і через його центр проведіть прямі лінії аналогічно попередньому способу. У місцях перетину прямих з межами кола поставте точки, які будуть центрами маленьких однакових гуртків. Залиште намальованими півкола, що заходять вглиб великого кола. Зайві лінії приберіть гумкою. Замалюйте шестерінку, основу із зубчиками темним кольором, залишаючи світлими напівкружні проміжки. Кількість зубчиків визначте кількістю проведених через центр ліній, дотримуючись симетрію.