Як вибрати стелю.

Розвиток будівельних технологій і поява нових матеріалів допомагає втілити будь-які, навіть найсміливіші ідеї дизайнерів стель. Якщо років 30 тому найпоширенішим стелею був просто оштукатурений і побілений, набагато рідше обклеєний шпалерами стелю, то зараз навіть натяжною стелею, дуже правдоподібно імітує зоряне небо, нікого не здивуєш. Вибір такий великий, що часом можна розгубитися. Ми постараємося дати вам кілька порад, як зробити правильний вибір.
Інструкція
1
Вибір типу стелі буде в першу чергу залежати від стану базового стелі. Якщо він нерівний, з великими перепадами висоти, то має сенс ставити навісний стеля: гіпсокартонний або натяжна. Однак якщо стелі дуже низькі, то цей варіант малоприйнятний, бо навісні стелі «з'їдають» багато простору.
2
Вибираючи стелю, необхідно врахувати і призначення самого приміщення. Якщо це кімната з сантехнічним вузлом (туалет, кухня і особливо ванна), то стельове покриття повинне бути вологостійким, легко миється і на ньому не повинні поширюватися цвілеві грибки. Всі перераховані вище властивості є у натяжних стель і пінопластових. Тільки якщо стеля буде оклеиваться пенопластовой плиткою, то вона повинна бути ламінованої. Також стеля у ванній кімнаті можна покрити емаллю, попередньо обробивши стелю антибактеріальної ґрунтовкою.
3
Тепер про типи стель. Все стелі розрізняють за способами кріплення.
4
Клейові стелі - це ті, до яких покриття монтується за допомогою клею. Зазвичай це стельові плитки і панелі зі спіненого полістиролу. Один з найдешевших варіантів обробки стелі. Але і виглядає така стеля дешево. Різати плитку і укладати на базову стелю дуже просто, тому впоратися з цим зможе будь-яка людина. Пінополістирол володіє також хорошими звуко- і теплоізоляційними властивостями. Якщо ви клеїте таку плитку в спальні, то будьте готові до того, що будете слухати дивні скрипи ночами. Ці звуки виникають через тертя плиток один про одного.
5
Підвісні стелі дають можливість зробити багаторівневі стелі з підсвічуванням. Гіпсокартону, з якого роблять підвісну стелю можна надати будь-яку форму, тому його використовують при оформленні стін, подіумів і стель. Під гіпсокартонної конструкцією можна заховати будь-які інженерні комунікації. Також вона приховає всі нерівності стелі. Якщо висота стель не дозволяє використовувати підвісну стелю, то роблять підшивання - коли металевий каркас кріпиться на сам базовий стелю. Недоліком таких стель є необхідність регулярно фарбувати.
6
Дуже затребуваними останнім часом стають натяжні стелі. Це єдині стелі, які дозволяють встановити безшовне покриття з будь-якою фактурою, будь-якого кольору і навіть з повнокольоровими високоякісними принтами. Встановлюють такі стелі дуже швидко. Власне вся робота полягає в установці багета по периметру стелі і в натягу на нього полотна. При цьому практично немає будівельного пилу. Як і у випадку з підвісними стелями, в натяжних стелях можна влаштовувати цікаву підсвічування, вони також можуть бути багаторівневими. Виробники заявляють, що термін служби натяжних стель не менше 50 років. Єдиний недолік таких стель - це висока вартість.