Як дізнатися свій психотип.

Двох однакових людей у природі не існує. У кожного є свої психологічні особливості. Саме вони зумовлюють риси характеру людини, її поведінку, ступінь навіюваності. Тим не менш, виділяють кілька основних психологічних типів, до яких належить більшість людей.
Інструкція
1
Постежите за своєю поведінкою. Якщо ви здійснюєте вчинки, швидко приймаєте рішення, активно проводите вільний час, то, швидше за все, ви истероид або гіпертензія. І ті, й інші мають активну життєву позицію, багато чого домагаються своєю завзятістю (у першому випадку) і чарівністю (у другому). Якщо ви не бачите нічого привабливого в активній діяльності, і стабільність для вас стоїть на першому місці, то ви можете віднести себе до астенікам або шизоидам.
2
Подумайте, який вид діяльності приносить вам більше задоволення. Наприклад, якщо ви любите спілкуватися з людьми, завжди бути в центрі уваги і не можете уявити своє життя без публіки, то ви гіпертензія. Якщо при цьому ви дуже сильно пишаєтеся собою і вважаєте, що краще вас дану роботу виконати ніхто не може, то це ознака истероида. Саме цей психотип характеризується егоїстичністю, самолюбством і почуттям переваги над іншими. Тиха і спокійна робота на одному місці привертає астеников і шизоидов.
3
Проаналізуйте вашу манеру одягатися. Представники різних психотипів має свої переваги в одязі. Істероїди люблять помітну і яскравий одяг, їх головна мета - виділитися з натовпу. Астеники, навпаки, воліють одягатися скромно і непомітно, а гіпертіми - модно і зі смаком. Шизоїди зазвичай одягають те, що їм подобається і в чому вони комфортно себе почувають.
4
Задумайтесь про свої недоліки. Звичайно, важко об'єктивно оцінити не кращі риси свого характеру, але це допоможе вам більш точно визначити свій психотип. Наприклад, для шизоидов характерні страх, сором і надмірна жалість до себе, а істероїди грішать жадібністю і самолюбством. Для гипертимов проблемою може стати страх зробити помилку, а астеники часто невпевнені в собі і бояться всього нового.
Зверніть увагу
Цей поділ на психотипи - не єдине. У психології існує маса методик, за допомогою яких людей поділяють на психологічні типи відповідно до самими різними ознаками.