Як виростити банан з насіння. вирощування бананів в домашніх умовах з насіння.

Звичайно, зібрати врожай їстівних плодів з банана, вирощеного з насіння, навряд чи вдасться. Зате ви можете отримати ефектно виглядає рослина для прикраси інтер'єру, причому досить швидко. У хороших умовах декоративний банан може вирости до двох метрів заввишки.
Вам знадобиться
  • - насіння банана;
  • - пилка для нігтів;
  • - торф;
  • - керамзит;
  • - річковий пісок;
  • - мох сфагнум;
  • - термометр зі щупом;
  • - марганцівка;
  • - листяна земля;
  • - торф'яна земля.
Інструкція
1
Обробіть насіння перед посівом. Насіння банана оточені твердою оболонкою, тому перед пророщуванням їх піддають механічній скарификации. Інакше кажучи, потрібно злегка сточити шкурку насіння за допомогою наждачного паперу або пилки для ногтей.После механічної обробки на дві доби замочіть насіння в теплій кип'яченій воді. Щоб вони не загнили, кожні шість годин воду необхідно міняти.
2
Підготуйте посуд для пророщування насіння. Їх можна пророщувати як поодинці, так і в одній широкій мисці. В останньому випадку вам буде простіше підтримувати однакові умови для всіх насіння. У дні контейнера для пророщування потрібно зробити кілька отверстій.На дно посуду насипте шар керамзиту заввишки два сантиметри. На нього покладете субстрат так, щоб товщина його шару була не меншою чотирьох сантиметрів. Між поверхнею субстрату і краєм миски повинна залишатися відстань не менш трьох сантиметрів, інакше сходи упрутся в скло, яким ви прикриєте плошку.Для субстрату візьміть чотири частини промитого і прожареного річкового піску і одну частину пропареного торфу. Деякі Рослинники пророщують банани в сфагнуме.За годину до посіву субстрат слід полити гарячим розчином марганцівки. Розчин для поливу повинен бути кольору міцного чаю.
3
За півгодини до посіву замочіть насіння в такому ж розчині марганцівки, яким ви поливали субстрат. Розкладіть насіння по поверхні субстрату і втисніть в нього на глибину розміру насіння. Накрийте контейнер з насінням прозорою кришкою. Це може бути пластиковий пакет або скло. Поставте контейнер у тепле і світле место.Поддержівайте в контейнері температуру від тридцяти до двадцяти семи градусів вдень і двадцяти семи - двадцяти п'яти градусів вночі, причому нічна температура повинна відрізнятися від денної. Регулярно перевіряйте стан субстрату. При його пересиханні помістіть миску з насінням у велику посудину з теплою кип'яченою водою з невеликою кількістю марганцівки. Як тільки на поверхні субстрату з'являться вологі плями, полив закончен.Прі появі цвілі на поверхні субстрату слід прибрати уражені ділянки ґрунту та насіння за допомогою чайної ложечки, а миску обприскати міцним розчином марганцівки. Те ж саме потрібно зробити з кришкою, якій накритий контейнер.
4
Насіння банана проростає протягом одного - трьох місяців. Коли у сіянців з'являться три листа, пересадите їх в горщики з дренажем і субстратом з листяної, торф'яної землі та піску. При гарному догляді, який включає в себе полив, добриво і своєчасну пересадку банана в відповідний за розміром горщик або діжку, до кінця року ви отримаєте доросла рослина.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=GaU0W4wd79M
Вирощування екзотичних рослин від насінини до дорослої пальми в домашніх умовах стало дуже популярним. Це й не дивно. Пальми, в тому числі і бананові, є справжньою окрасою інтер'єру, оформленого в будь-якому стилі. Звичайно, це не ті гіганти, які ростуть у тропіках і приносять солодкі плоди. Мова про декоративних бананових пальмах. Виростити їх з насінини цілком реально і це не так складно, як здається спочатку.
Інструкція
1
Розмножуються банани насінням, які мають жорстку оболонку. Щоб насіння зійшло, необхідно надрізати його оболонку, щоб вода проникала до зародка рослини. Скарифікацію можна робити наждачкою, ножем або голкою. Дивіться, щоб оболонка не була повністю проткнути, інакше насіннячко загине. Потім обробіть насіння, помістивши на 30 хвилин в насичений розчин марганцевокислого калію. Цим же розчином пролийте підготовлений субстрат. Дуже важливо, щоб і субстрат і ємність, в який буде висаджуватися банан, були стерильними. Сходить насіннячко довго - до 3 місяців і за весь цей час в субстраті не повинні завестися ніякі бактерії або комахи, інакше насіннячко просто згниє.
2
Візьміть пластиковий стаканчик, насипте в нього дренаж (керамзит, дрібні камені, бита кахель), а зверху - субстрат шаром 4 см. Субстрат повинен бути легким, на? що складається з торфу і на? з промитого річкового піску. Зробіть внизу стаканчика отвір, щоб уникнути застою землі з подальшим загниванням коренів саджанців. У вас повинно залишитися невеликий простір, щоб сходи не впиралися в скло, яким потрібно буде накрити насіннячко банана.
3
Цю мінітеплічку поставте в світле місце. Весь час, поки насіння сходить, субстрат потрібно постійно зволожувати через піддон, тому що відкривати сіянці не рекомендується. Не допускайте перегрівання теплички, інакше молоді пагони зваряться. При появі будь-яких ознак цвілі, субстрат проливають розчином марганцівки, а скло промивають з милом.
4
Всі ці заходи потрібні лише під час проростання насіння і зміцнення молодих пагонів. За якийсь рік ці маленькі паростки перетворяться на сильний і великий банан з діаметром стебла в 15 см, який буде підпирати стелю.
5
Але щоб пальма швидко зростала, потрібно багато вологи, світла і тепла. Регулярно пересаджуйте банан, як тільки помітите, що він загальмував свій розвиток. До року банану потрібен буде великий підлоговий горщик об'ємом в 40 л.
6
Декоративні банани мають невеликий термін життя. Будучи злаками, вони швидко ростуть, плодоносять і вмирають. Однак на місці померлого рослини з'явиться багато відростків, які ви зможете розсадити по горщиках і подарувати своїм друзям.