Як приготувати сольовий розчин для промивання носа. сольовий розчин для промивання носа дітям.

Щодня через ніс проходить близько ста тисяч літрів вдихуваного повітря. У ньому міститься величезна маса пилу, різних вірусів, алергенів та інших шкідливих частинок. При підвищеній запиленості повітря або при наявності патологічного процесу слизова оболонка носа не може повністю справлятися зі своїми функціями. Найефективнішою процедурою для відновлення її роботи вважається промивання носа і носоглотки.
Інструкція
1
Промивання - відмінний спосіб очищення носових проходів від бруду, пилу, корок, слизу і мікробів. Воно допомагає при нежиті, ринітах, аденоїдах у дітей та запаленнях придаткових пазух носа, є хорошим профілактичним засобом проти застуди. Тепла ж вода використовуваного розчину зігріває слизову носа.
2
Для промивання носа застосовуються різні види розчинів, серед яких особливої популярності набули сольові. Для приготування розчину використовуйте суху морську сіль. Вона продається в аптеках. Для цього 1,5-2 ч. Ложки речовини перемішайте в склянці теплої води і профільтруйте. Такий засіб прекрасно знімає набряк слизової носа і полегшує дихання. Крім того, присутній у морській солі йод вбиває інфекцію.
3
Непоганою альтернативою вищевказаного способу є застосування розчину на основі кухонної солі. Розмішайте в склянці теплої води чайну ложку солі і харчової соди і додайте в суміш 1-2 краплі йоду. Для промивання носа також можна використовувати тільки чисту сіль, але цей метод вважається менш ефективним.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=Wj8Sr0wSlq8
Зверніть увагу
Під час промивання носа НЕ намагайтеся створити сильний напір струменя. В іншому випадку розчин може потрапити в слухову трубу, що часто призводить до розвитку отиту. Після завершення процедури не сякатися різко протягом 30 хвилин. Залишки рідини видуйте акуратно спочатку з однієї, а потім з іншої ноздрі.Перед рішенням про проведення процедури промивання носа, вибором методу та засобів для нього порадьтеся з лікарем, т.к. самостійне лікування нерідко призводить до негативних наслідків для здоров'я людини.
Корисна порада
Активне промивання носа проводите також і безпосередньо перед застосуванням лікарських препаратів (краплею і аерозолів для носа). Це збільшить їх можливість впливати на слизову оболонку і підвищить їх ефективність.