Як малювати олійними фарбами. Як намалювати море маслом.

Для того щоб навчитися малювати олійними фарбами необхідно:
 1. Придбати масляні художні фарби.
 2. Вам знадобиться розчинник для фарб.
 3. Тепер справа за мальовничій основою - тим, на чому ви будете малювати. Олійними фарбами можна малювати на жорсткій, полужесткой і еластичною основі. Жорстка основа - це дошки, а також фанера, ДВП і ДСП, металеві дошки. Напівжорстка основа - картон. Еластична основа - полотно. Полотно як мальовнича основа має найбільше поширення. Краще, якщо для перших своїх дослідів ви придбаєте вже загрунтований полотно, картон або фанеру.
 4. Бажано відразу придбати мольберт і етюдник.
 5. Для змішування фарб знадобиться палітра. Купіть пластмасову, або використовуйте як палітри білу тарілку, керамічну плитку.
 6. Кисті - те, чим ви будете малювати. Вони бувають великі, середні і дрібні, жорсткі і м'які, з плоским і з загостреним кінцем. Кращі кисті - з волоса колонка, тхора і білки. На перший час купите 3-4 різних за розміром кисті.

Ось тепер у вас є все, щоб малювати олійними фарбами. Звичайно, добре ще придбати якусь допомогу з живопису, познайомитися з поняттям перспективи, композиції, основними властивостями кольору і світла. Продумайте тему своєї першої роботи, композицію, перспективу, колірну гамму, нанесіть малюнок на полотно, потім приступайте до малювання маслом.

Способи накладення масляних фарб можуть бути різними, але провідними є два: Багатошаровий. При цьому способі фарби наносяться в декілька етапів і процес роботи ділиться на:

 • подмалевок - перша прописка картини кольором, підготовчий етап. Його виконують тонким шаром рідкої фарби по загрунтованной основі. Подмалевок можна виконувати одним тоном, в світлотіньовими рішенні, або багатобарвно.
 • прописки. По добре просох подмалевку робляться подальші прописки. Кожна прописка повинна добре просушуватись.
 • лессировку - по просохлі прописки наноситься завершальний шар тонкими, прозорими і напівпрозорими мазками.
 • Алла-прима - при цьому способі фарба кладеться по сирої основі в один шар. Цей вид олійного живопису дає можливість закінчити етюд в один сеанс і більш простий в технічному відношенні. Поки фарби не висохли, треба намагатися написати якомога більше. Писати по сирій фарбі можна доти, поки вона дозволяє змішувати з собою інші фарби.

  Пробуйте, експериментуйте, копіюйте картини старих майстрів. Познайомтеся з посібниками по різним жанрам олійного живопису - це допоможе вам швидше досягти успіхів.

  Відео по темі
   http://www.youtube.com/watch?v=OVJOo7ycRvY