Як змонтувати димохід.

Правильно розрахований і змонтований димохід є одним з найбільш важливих елементів у системі забезпечення безпеки житла. Помилки при будівництві димоходу можуть призвести до задимлення і навіть пожежі, тому монтаж димоходу рекомендується довіряти професіоналам. Однак якщо ви повністю впевнені в своїх силах, можна спробувати встановити димар своїми руками.
Інструкція
1
Розрахуйте величину горизонтального і вертикального ділянок трубиОпределіте необхідну тягу, виходячи їх технічних характеристик вашого котла. Прорахуйте розмір горизонтальної ділянки димоходу. Слід врахувати, що довжина цієї ділянки труби не повинна перевищувати 1 м, тому чим більше горизонтальний ділянку димоходу, тим менше буде тяга. У разі необхідності зайва довжина горизонтальної частини димаря може бути компенсована довжиною його вертикального зовнішнього ділянки. Також слід мати на увазі, що діаметр труби повинен бути не менше діаметра вихідного патрубка вашого агрегату і відповідати рекомендаціям заводу-виробника вашого котельного обладнання. Розрахуйте і підберіть вертикальну трубу зовнішнього димоходу.
2
Прокладіть горизонтальний ділянку труби через стенуСледует врахувати, що ділянка труби, прокладений через стіну, не повинен мати стиків. Заізоліруйте трубу від стіни. Вигляд і товщина ізоляції залежить від типу і потужності вашого опалювального агрегату, а також від обраного виду труби.
3
Підготуйте вертикальну трубу до монтажуСмонтіруйте коліно або трійник з кріпленням на зовнішньому кінці горизонтальної труби. Якщо з тих чи інших причин кріплення вертикальної труби до стіни по всій її довжині неможливо - встановіть на димохід спеціальні хомути з «вушками». Прикріпіть до «вушках» троси розтяжок. Діаметр тросів повинен бути не менше 3 мм. Прикріпіть анкери або рим-шпильки в точках кріплення розтяжок. Прикріпіть талрепи до вушках рим-шпильок.
4
Підніміть і закріпіть вертикальну трубуСоберіте вертикальну трубу димоходу на землі, скріпіть всі її частини хомутами і перевірте кріплення для розтяжок. Зваріть шарнір з відповідних листів заліза, штиря і обрізка труби. Прикріпіть шарнір до кінця вертикальної частини димоходу, підніме трубу і закріпіть шарнір на коліні. Зробіть рогатину для підйому труби. Потягніть за прикріплені троси розтяжок і допомагаючи рогатиною, підійміть трубу у вертикальне положення. Закріпіть за допомогою болтів з'єднання труб. Закріпіть кілька розтяжок для того, щоб надати трубі стійкість.
5
Відкрутіть гайки болтів кріплення шарніра. Приберіть болти, а потім і сам шарнір і закріпіть залишилися болти з'єднання. Натягніть все розтяжки і відрегулюйте їх гвинтами талрепів. Ваш димар готовий.
Зверніть увагу
Необхідно знати, що димохід повинен знаходитися на відстані в 1-1,5 м від гребеня даху і підноситися над ним не менше ніж на 0,5 м.
Корисна порада
Висотні роботи по установці труби рекомендується проводити зі страховкою.