Як зарядити акумулятор мотоцикла. Як заряджати акумулятор для мопедів.

Акумуляторна батарея мотоцикла відрізняється від аналогічної автомобільної меншою ємністю. При наявності кікстартера вона працює в значно кращих умовах, ніж автомобільна. Але навіть кікстартер часом не в силах завести двигун, якщо батарея розряджена. Це відомо всім, завдяки знаменитому епізоду з фільму «Стережись автомобіля».
Інструкція
1
Задовго до того, як акумулятор зажадає чергової підзарядки, виміряйте напругу в бортовій мережі справного мотоцикла при працюючому двигуні, розвиваючому середні обороти. Запишіть його.
2
Коли акумулятор зажадає зарядки, зніміть його з мотоцикла. Замалюйте, в якій полярності він був підключений.
3
Ознайомтеся з тим, яка електрохімічна система використовується в акумуляторі. Він може бути нікель-кадмієвих або свинцевим. Перші зазвичай використовуються в мотоциклах, обладнаних тільки кікстартер, другі - в мотоциклах, обладнаних електричним стартером або обома видами стартерів. Але бувають і винятки з цього правила. Інформація про електрохімічної системі акумулятора приведена на його корпусі або наклейці на ньому. У деяких сучасних мотоциклах застосовуються літій-іонні та літій-залізні батареї. Не намагайтеся заряджати їх самостійно.
4
Оскільки мотоциклетні акумулятори мають меншу ємність, ніж автомобільні, ніколи не застосовуйте для їх зарядки пристрої, призначені для останніх, за винятком випадків, коли пристрій має регулятор струму зарядки.
5
Застосуйте для зарядки акумулятора спеціальний лабораторний блок живлення, обладнаний декадними перемикачами, в якому є функція стабілізації не тільки напруги, але і сили струму. З вітчизняних підійде, зокрема, Б5-47. Блоки без функції стабілізації струму незастосовні.
6
Перед тим як здійснювати зарядку, дайте акумулятору прогрітися до кімнатної температури.
7
Переконайтеся, що навколо акумулятора немає ніяких джерел відкритого вогню, іскріння.
8
Якщо акумулятор нікель-кадмієвий, помножте його ємність, виражену в ампер-годинах, на 0,1 і ви отримаєте ток його зарядки, виражений в амперах. Підключіть його до блоку живлення, дотримуючись полярності. Виставте декадними перемикачами напруга, рівне тому, яке розвивається в бортовій мережі справного мотоцикла при середніх оборотах, а струм - рівний розрахованому вами току заряду. Увімкніть блок та заряджайте батарею 15 годин.
9
Якщо акумулятор свинцевий, заряджайте його в два етапи. Спочатку виставте ток в амперах, рівний 0,1 від ємності в ампер-годинах. Проведіть зарядку доти, поки напруга не досягне вираженого в вольтах результату множення кількості банок батареї на число 2,4. Знизьте ток заряду в два рази, після чого продовжуйте зарядку протягом ще двох годин.
10
Отсоедините акумулятор від блоку живлення. Переставте його назад в мотоцикл, дотримуючись полярності.
Зверніть увагу
Ні в якому разі не закорочуйте акумулятори.