Як накреслити рівносторонній трикутник. скетчуп Як намалювати рівносторонній трикутник.

Серед усіх можливих завдань планіметрії, пов'язаних з геометричними побудовами, можна виділити найбільш типові. Їх рішення являють собою чіткий алгоритм дій і використовуються в якості складових частин рішень складніших завдань. До подібного типу відноситься і задача про те, як накреслити рівносторонній трикутник.
Вам знадобиться
  • - олівець;
  • - лінійка;
  • - циркуль;
  • - аркуш паперу.
Інструкція
1
Поставте крапку. Нехай це буде точка O. Позиція даної точки повинна знаходитися приблизно в центрі області, відведеної для побудови рівностороннього трикутника.
2
Накресліть коло з центром в точці O. Встановіть оптимальну відстань між ніжками циркуля - таке, щоб при креслення окружність повністю помістилася в область листа, відведену для побудов. Встановіть голку циркуля в точку O. Вичертите окружність. Відкладіть циркуль, не змінюючи відстані між його ніжками.
3
Накресліть відрізок прямої, що проходить через центр кола, і перетинав її в двох точках. Покладіть лінійку так, щоб викреслюють відрізок проходив через точку O. Переконайтеся в тому, що обидва краї лінійки лежать за межами кола, обмеженого колом. Накресліть відрізок. Нехай A і B - точки перетину відрізка з колом.
4
Побудуйте точки, що відповідають вершинам двох кутів рівностороннього трикутника. Візьміть циркуль. З моменту побудови кола з центром в точці O на другому кроці, відстань між ніжками мало залишитися незмінним і рівним радіусу цієї окружності. Встановіть голку циркуля в точку B. Накресліть коло. Дана окружність перетне окружність з центром в точці O в двох точках. Нехай це будуть точки C і D.
5
Накресліть рівносторонній трикутник. За допомогою лінійки попарно з'єднайте точки A, C і D. Відрізки AC, AD і CD будуть сторонами побудованого трикутника. У рівності сторін можна переконатися за допомогою циркуля. Дійсне відсутність або наявність відмінностей у довжинах сторін обумовлюється виключно точністю вироблених побудов.
Зверніть увагу
Уникайте зміни відстані між ніжками циркуля при здійсненні дій, описаних у другому, третьому і четвертому кроці. Якщо ж це все-таки сталося, почніть побудови заново.
Корисна порада
Для здійснення більш точних побудов використовуйте металеву лінійку, олівець і циркуль з добре заточеними грифелями. Також бажано, щоб циркуль мав фіксуючу гайку.
Близько кожного трикутника можна описати одну-єдину окружність. Відповідно, трикутник буде вписаним, тобто таким, у якого всі вершини лежать на окружності. Накреслити такий трикутник можна на аркуші паперу за допомогою лінійки, транспортира і циркуля, а також в програмі AutoCAD.
Вам знадобиться
  • - папір;
  • - креслярські інструменти;
  • - параметри трикутника;
  • - комп'ютер з програмою AutoCAD.
Інструкція
1
Обчисліть радіус кола, в яку вам потрібно вписати трикутник. Для того щоб накреслити сам трикутник, вам необхідно знати розміри трьох його сторін, двох сторін і обмеженого ними кута, двох кутів і сторони між ними. Всі зазначені розміри потрібні для обчислення радіуса. Для побудови достатньо знати довжину сторони і кут або розміри двох сторін.
2
Залежно від того, що вам відомо, обчисліть радіус. Він дорівнює довжині сторони, поділеній на подвоєний синус протилежного кута, тобто R = a/2sin ?. Знайти його можна і як частка від ділення твори всіх сторін на учетверенное площа, тобто R = abc/4S. Знаменник цього дробу, в свою чергу, можна представити як квадратний корінь з виразу p (p-2a) (p-2b) (p-2c).
3
Накресліть коло. Позначте її центр як О. Ця ж точка буде ортоцентром трикутника, тобто точкою перетину його серединних перпендикулярів.
4
Проведіть радіус і в точці його перетину поставте крапку А. Це буде одна з вершин трикутника. У будь-якому випадків умовах дана довжина однієї зі сторін. Накресліть цю сторону, щоб другий кінець цього відрізка опинився на окружності. Це зручніше за все робити за допомогою циркуля-вимірювача. Розведіть голки на задану довжину і відзначте на колі точку. З'єднайте її з вершиною А. Поставте крапку В.
5
Щоб викреслити другу сторону, точно так же розведіть ніжки циркуля на довжину другої сторони, відзначте точку С, з'єднайте її з вершинами В і А. Перевірте довжину сторони СА. Якщо ви все виконали правильно, то її довжина дорівнюватиме заданому розміру.
6
Знаючи хоча б один кут, побудова все одно почніть з боку. Від однієї з кінцевих точок відкладіть заданий кут. Проведіть через цю нову точку відрізок до перетину з колом. Перевірте його довжину. Вона повинна дорівнювати довжині другої сторони. Поставте крапку С. З'єднайте точки А і С прямій.
7
В програмі AutoCAD рівносторонній трикутник можна викреслити з допомогою інструменту «Багатокутник», виставивши в віконці, що з'явилося потрібне число сторін. Програма запропонує вам вибрати між вписаним і описаним багатокутниками. Виберіть перше. Центр окружності задається координатами або клацанням миші по екрану.
8
Неправильний трикутник в цій програмі можна побудувати двома способами. Він може складатися з окремих відрізків або бути однією полілінією, у якої збігаються початок і кінець. Переважніше перший спосіб. Побудова мало чим відрізняється від того, що ви виконували на папері. Накресліть коло заданого радіуса. Позначте на ній точку. Від цієї точки побудуйте за допомогою інструмента «Лінія» відрізок до перетину з колом Наступний відрізок розташуйте по відношенню до першого під заданим кутом. Третій відрізок просто з'єднує точки перетину з колом двох вже існуючих ліній. Потрібну команду можна викликати через вкладку «Главная» у верхньому меню або ввести в командний рядок команду _line.