Як підібрати калорифер.

Калорифер або канальний нагрівач являє собою частину вентиляційної системи, функція якої полягає в нагріванні або охолодженні повітря під час проходження його по вентиляційних каналах. Від правильного вибору калорифера багато в чому буде залежати ефективність вентиляції приміщення, а також те, наскільки раціонально буде використовуватися енергія, використовувана для обігріву.
Інструкція
1
Визначте, для якої мети вам потрібна калорифер. В цілому такі пристрої умовно поділяються на нагрівачі та охолоджувачі повітря. За принципом дії нагрівачі повітря діляться на електричні, парові або водяні. Повітроохолоджувачі зазвичай працюють на охолодженому фреоні або воді.
2
При виборі калорифера для опалення виробничих приміщень з'ясуйте, чи є на підприємстві пристрій, що генерує пар. Якщо така система є, зупиніть свій вибір на паровому нагрівачі. Виробничі приміщення на підприємствах, як правило, спочатку обладнуються паропроводами, здатними безперервно подавати пар в калорифер. При цьому враховуйте, що приміщення має бути обладнане як припливної, так і витяжної системами вентиляції, інакше не уникнути утворення протягів.
3
При відсутності в приміщенні постійної системи подачі пари вибирайте електричний обігрівач. Такий калорифер буде також ефективний, якщо в приміщенні досить слабка вентиляція. Додатковий плюс електричного пристрою для обігріву в тому, що воно не вимагає прокладки складних інженерних комунікацій (досить прокласти до калорифера електричну лінію). Зверніть увагу на відповідність перетину кабелю, що підводить потужності електронагрівача.
4
При виборі конкретного калорифера переконайтеся, що він має кріплення для монтажу, відповідне параметрам вашого приміщення. Має значення розташування кріплень і їх здатність нести відповідне навантаження. Використовуючи наведений критерій, ви уникнете зайвих витрат на переробку фундаментів.
5
Перш ніж вибрати водяний нагрівач, переконайтеся, що в приміщенні, де його передбачається встановити, є джерела для нагріву води. Використання калорифера подібного типу виправдано, якщо він буде використовуватися як утилізатора тепла, тобто буде фактично пристроєм відбору теплової потужності. Водяний нагрівач в деяких випадках може бути приєднаний безпосередньо до системи опалення.
6
Нерідко потрібні також пристрої, функцією який є не нагрів, а охолодження повітря в приміщенні. Існує два основних типи таких пристроїв: одне використовує охолоджений фреон, інше працює як водяний охолоджувач повітря. Для регіонів з жарким кліматом вибирайте охолоджувач на фреоні, здатний знизити температуру повітря на 20 і більше градусів. Для помірного клімату цілком достатньо буде придбати водяний калорифер.