Як робити масаж.

Хороший масаж приносить величезну користь організму, покращуючи стан шкіри, м'язів, кровоносної системи і допомагаючи боротися з самими різними захворюваннями. Тому навички проведення масажу можуть знадобитися в житті кожному. Звичайно, щоб робити його професійно, необхідно довго вчитися, але деякими прийомами неважко опанувати і самостійно.
Інструкція
1
Кращий час для проведення масажу - вранці після підйому або ввечері, перед сном. Після їжі або в разі сильного перевтоми від масажу утримайтеся. Час проведення сеансу масажу - від п'яти хвилин до півгодини.
2
Перед початком масажу зніміть з рук кільця, пострижіть нігті, протріть руки спиртовмісної рідиною. Нанесіть на руки і тіло крем. Вважається, що сухий масаж має кращий ефект, але вживання кремів або ароматичних масел створює більш приємну обстановку, трав'яні компоненти підсилюють вплив масажу, і ви, крім цього, менше втомитеся.
3
Все масажні рухи робіть у напрямку лімфотоку, тільки не торкайтеся самих лімфатичних вузлів. Рухайтеся від стоп до паху, від пальців рук до пахв, від верхньої частини голови до скронь і потилиці, від верхньої частини шиї до нижньої. Груди і спину масажуйте від центру до боків. Масаж слід проводити обома руками.
4
Загальний масаж робиться в такій послідовності: Погладжування: руки повинні рухатися так, щоб не завдавати неприємних відчуттів, плавно, не зрушуючи і не розтягуючи шкіру. В результаті цих дій поліпшується стан шкіри і обмінних процесів у ній, посилюється капілярний кровообіг.
5
Розтирання: ваші руки при цьому зрушують шкіру і лежачі під нею тканини. Ці рухи умовно діляться на дві групи: зігріваючі - розтирання, пиляння, штрихування, стругання і т.д., і стимулюючі рухливість тканин - розтирання по спіралі пальцями, долонею, кулаками і т.д. Ця частина процедури покращує рухливість тканин, розтягує рубці і спайки, размельчает різні відкладення.
6
Розминка найкраще впливає на м'язи. Ви захоплюєтесь тканину, піднімайте її, відтягуєте, віджимаєте, злегка здавлюєте і відпускаєте. Це один з найскладніших прийомів у масажі, тому тут важливо не просто здавлювати, але і правильно відтягувати тканини, щоб не спровокувати появи гематом.
7
Вібрація полягає в коливальних рухах і вимагає від вас найбільшої сили. Вона підвищує м'язовий тонус і може відновити згаслі рефлекси, але оскільки одночасно впливає на різні органи, то враховуйте стан внутрішніх органів.
8
Завершуючи масаж, обмийте і розітріть тіло масажною щіткою, а потім сухим рушником. Після масажу людині необхідно одягнутися тепліше і уникати протягів.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=vfJl514kGtQ
Мамині дотику завжди радують малюка. Виконувати масаж дуже просто, а головне, він дуже вас зблизить з крихіткою. Виберіть зручний час і місце для цієї процедури і повторюйте комплекс масажу кожен день.

Що вам знадобиться для масажу

Для початку приготуйте місце, на якому ви будете малюкові робити масаж. Якщо підлога у вашій кімнаті не застелений килимом, скористайтеся ковдрою або подушкою в якості сидіння, а для дитини постеліть складене у декілька разів ковдру, покривши його м'яким рушником.
Масаж слід робити, коли і ви, і малюк у хорошому настрої, інакше користі від нього буде.
Малюкові буде незручно лежати на твердому, особливо якщо він ще не навчився тримати голову і може нею вдаритися. Якщо на підлозі в кімнаті лежить килим, використовуйте як підкладку велике складене у декілька разів рушник. Уважно перевірте, щоб не було протягів. Для масажу малюка краще використовувати жирний дитячий крем. його слід видавити в плоский посуд, щоб вам було зручно його брати під час процедури. Якщо є бажання, можна включити тиху, спокійну музику.

Перед початком масажу

Вимийте руки і переконайтеся, щоб вони не були холодними. Зніміть з рук всі прикраси, щоб не подряпати шкіру малюка. Краще погодувати дитину за годину до масажу і на час масажу тримати поблизу пустушку. Поспостерігайте за дитиною, коли він знаходиться в бадьорому стані і нагодований, тоді й слід почати масаж. У двомісячному віці діти мало сплять, тому для початку цілком буде достатньо десятихвилинної процедури. Роздягніть малюка, залишивши його в підгузку, щоб нічого не відвернуло б вас від контакту.

Правильні прийоми масажу

Перемежовувати масаж безліччю обіймів і поцілунків, розмовляйте і співайте малюкові.
Коли ви робите масаж своєму малюкові, ваші кисті повинні бути розкриті і розслаблені, а торкатися до шкіри дитини слід пальцями і долонями. Тримайте руки на шкірі малюка якомога довше, і якщо ви робите перерву, щоб взяти крем або ще з якоїсь причини, не відривайте другу руку від малюка. На перших порах, вам слід освоїти такі прийоми: Погладжування - перенесення ваги всієї вашої розслабленої кисті упоперек поверхні тіла дитини. Розтирання - м'яке натискання і переміщення тяжкості кисті взад-вперед по тулубу, ніжкам або ручкам дитини. Безперервне погладжування зі зміною рук - рух починається однією рукою, а по його завершенні той же рух виконується іншою рукою.

Комплекс масажу для двомісячного малюка

Почніть погладжування ніжок: м'яко помасажуйте стопи, приділяючи увагу кожному пальчику. Потім перейдіть до коленочкі: за годинниковою стрілкою погладьте колінні чашечки. Погладжування рук проводять від кисті маляти до плеча з внутрішньої та зовнішньої сторони. Масаж грудей - погладжувати подушечками пальців лівої руки і правої руки, погладити навколо сосків за годинниковою стрілкою. Масаж живота - погладжувати живіт крихти плавними круговими рухами, можна трохи поплескати по животику. Погладжування спини по напряму від сідниць до голови тильною стороною кисті, від голови до сідниць долонній стороною кисті. Повторити цю процедуру можна 5 разів.