Як сформувати план.

Грамотне планування є запорукою успіху в будь-якому виді діяльності. Найбільше це стосується початку своєї справи. Будь ділової проект повинен починатися з бізнес-планування. План майбутнього підприємства повинен бути сформований не тільки для того, щоб усвідомити для себе етапи робіт по створенню бізнесу, а й для залучення потенційних інвесторів.
Інструкція
1
Приступаючи до складання бізнес-плану, виходите з того, що цей документ має бути насамперед простим, виразним, доступним для розуміння і втілення його в життя. План повинен ясно відбивати основну ідею ділового проекту. Особливу увагу приділіть розділу, отражающему актуальність, затребуваність і злободенність ідеї, покладеної в основу майбутнього підприємства.
2
При формуванні етапів бізнес-плану намагайтеся, щоб він був максимально конкретним. Загальні міркування про перспективи розвитку підприємництва в Росії гарні для університетського реферату, але не допоможуть вам наблизитися до виконання дійсних завдань по початку і становленню бізнесу. Пропишіть в плані всі основні дані, що мають значення для відкриття своєї справи, включаючи витрати і потенційний прибуток.
3
У початковій частині плану (резюме) вкажіть загальну вартість проекту, розмір власних і позикових коштів, кошти державної підтримки, якщо такі передбачені. Прорахуйте і вкажіть термін окупності вкладень і очікувану середньорічну прибуток підприємства.
4
Уважно поставтеся до розділу плану, що стосується маркетингової стратегії. Почніть з опису конкурентів, їх сильних і слабких сторін. Включіть в план свої міркування щодо підвищення конкурентоспроможності. Стратегія маркетингу передбачає також наявність каналів збуту товарів чи послуг і способи залучення споживачів.
5
В виробничий план включите відомості про наявні і необхідних площах новостворюваного підприємства, число одиниць необхідного обладнання, вказавши вартість кожної одиниці. Відобразіть в плані потреба в матеріалах і комплектуючих, умовах поставки. Прикладіть до виробничої частини плану список передбачуваних постачальників.
6
Передбачите в бізнес-плані також розділи, пов'язані з виконанням організаційних завдань, з фінансовим плануванням, кадровим забезпеченням підприємства. Одним з розділів плану повинні йти ризики підприємства і заходи їх попередження.
7
При складанні плану прагнете до того, щоб він був добре структурований. Занадто детальна інформація може змастити загальну картину, тому необхідні пояснення і уточнення приберіть в відповідні додатки. При бажанні потенційний інвестор неодмінно звернеться до пояснювальним інформації.