Як навчитися писати оповідання.

Багато молодих людей приймають рішення стати серйозним письменником і в цей же день починають працювати над романом. Але прозаїки зі стажем стверджують, що вчитися літературної майстерності предпочтительней на короткій формі. Тому якщо ви хочете стати дійсно хорошим письменником, починайте з оповідань.
Вам знадобиться
  • ручка і папір/комп'ютер, уміння придумувати, терпіння
Інструкція
1
Визначтеся з темою. Найкраще писати про те, що вас дійсно хвилює. Якщо ви візьмете тему популярну, але особисто вам нецікаву, то, швидше за все, розповідь вийде нудним.
2
Продумайте сюжет. Автори, які пишуть розповіді, не замислюючись про фінал, або графомани, або генії. Графоманом, швидше за все, ви себе не вважаєте. Добре, якщо ви - геній. Але краще перестрахуйтеся і поставтеся до сюжету відповідально. Ви з самого початку повинні знати, в який бік рухається ваш герой, і які цілі він переслідує. Найголовніше: ви повинні знати, що ви хочете своєю розповіддю сказати.
3
Придумайте ємну і інтригуючу зав'язку. Якщо ви пишіть для людей, а не для себе, вам треба навчитися захоплювати увагу читача з перших абзаців. Літератори з ім'ям можуть дозволити собі описувати полуразвалившейся будинок на першій сторінці десятистраничного розповіді. У новачків таких привілеїв немає. Ні інтернет-користувачі, ні редактори журналів не читатимуть твір невідомого автора, якщо воно їх не зацікавило з самого початку.
4
Складіть несподіваний фінал. Передбачуване закінчення може зіпсувати найкращий розповідь. Здивуйте читача, потрясіть його, і він з нетерпінням чекатиме наступне ваше твір.
5
Продумайте мотивування персонажів. Ви повинні зуміти обгрунтувати будь-якої їх вчинок. Якщо цього не зможете зробити ви, то читач тим більше не зможе. А якщо йому незрозуміла логіка розповіді, то, швидше за все, він перестане його читати.
6
Перечитайте написане оповідання. Велика ймовірність того, що ви знайдете неузгодженості і стилістичні огріхи. Виправте їх. Перечитайте ще раз. Можливо, ви пропустили якісь помилки ... Виправляйте і читайте до тих пір, поки розповідь вас не влаштує.
7
Віддайте ваш твір людині, смаку якого ви довіряєте. Можливо, він побачить у тексті помилки, на які ви уваги не звернули. Тільки після цієї правки ваш рукопис можна представити на суд читачів або редакторів.
Мріяти про літературну славу, як кажуть, не шкідливо. Шкідливо, мріючи, нічого не робити для розвитку свого письменницького таланту. Тому тим, хто хоче почати писати оповідання, необхідно якомога більше практикуватися у своєму ремеслі.
Інструкція
1
Успіх твору тримається на трьох китах: сюжет, стиль, недомовленість. У пошуках першого з цих складових, не потрібно ходити далеко - почніть з того, що вам добре знайоме. Якщо ви поставили собі мету написати розповідь і загальну канву розповіді ви вже тримаєте в думці, сідайте і пишіть. Не чекайте моменту, коли вам в голову прийде геніальна перша фраза і запаморочлива завершальна репліка. І вже тим більше не намагайтеся написати відразу весь текст в чіткій послідовності. Редагуванням ви займетеся трохи пізніше.
2
Коли розповідь буде завершено, дайте папері полежати. Поверніться до тексту через деякий час і уважно його віднімайте. Чи все в порядку з логікою? Ув'язані чи сюжетні лінії? Чи не кульгає чи стиль? На цьому етапі роботи над розповіддю пора шліфувати ключові фрази, діалоги, описи. Пам'ятайте про те, що доводиться сестрою вашому таланту: безжально викидайте з тексту все, що не працює на загальну ідею, позбавляйтеся від занудних повторів і нецікавих ліричних відступів. Нешкідливо дати почитати свій твір людині, думку якого ви довіряєте.
3
Незважаючи на велику кількість майданчиків для самовираження в інтернеті, які відкривають кожному можливість знайти свого читача, початківці автори все ж марять про цьому виданні своїх книг. А значить без спілкування з «дорогою редакцією» не обійтися. Тим більше, що така практика надзвичайно важлива для молодого письменника. Відправивши текст в цікавить вас видання, почекайте трохи і через деякий час поцікавтеся долею своєї розповіді. Не дивуйтеся і не турбуйтеся, якщо на перший (другий, а можливо, і десятий) раз вам відмовлять у публікації. Попросіть озвучити вам ваші помилки і недоліки, щоб відкоригувати наявний текст або врахувати їх в роботі над новими творами. Якщо редактор повідомить вам, що публікація можлива за умови певного коригування розповіді, які не упрямьтесь, а врахуйте побажання досвідченого працівника видавничої справи - він професіонал, а ви поки що любитель.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=m1p8LKUm5XI
Корисна порада
Навряд чи ви придумаєте стовідсотково оригінальний сюжет - все вже так чи інакше було використано в літературі. Так що прочитайте класичні твори схожої тематики і подумайте, що нового ви могли б у неї внести.