Як зберігати капусту взимку.

Капусту потрібно не тільки виростити, важливо забезпечити правильні умови для її зберігання. Це дозволить зберегти урожай до весни, а можливо і до наступного сезону. Термін збереження капусти залежить також від її сорту, тому при виборі посадкового матеріалу потрібно вирішити, як ви плануєте використовувати отриманий урожай.
Вам знадобиться
  • - поліетиленові пакети або харчова плівка;
  • - пилосос;
  • - ящики;
  • - пісок або земля.
Інструкція
1
Дочекайтеся перших морозів, вважається, що для кращого збереження капуста повинна постояти при температурі 0о С або трохи нижче. Вирвіть капусту разом з корінням, коріння очистіть від землі, але не зрізайте. Обірвіть зайві листя і дайте капусті просохнути на відкритому повітрі кілька годин. Це потрібно для того, щоб підсохли ті місця, де були обламані або обрізані листя.
2
Підберіть поліетиленовий пакет підходящого розміру. Можна використовувати пакети для сміття, головне, щоб вони були досить щільними і не мали абсолютно ніяких пошкоджень. Покладіть качан капусти в пакет так, щоб зовні залишилася лише його ніжка.
3
Візьміть пилосос і від'єднуйте щітку - так, щоб залишився вільним шланг. Увімкніть пилосос, вставте кінець шланга в пакет з качаном капусти і відкачують пилососом все повітря з пакета. Після того, як пакет щільно обхватить капусту, вийміть шланг і швидко затягніть горловину пакета навколо ніжки качана. Ваша капуста герметично упакована в поліетилен, і це не дозволить їй згнити або висохнути під впливом занадто вологого або надто сухого повітря в льосі.
4
Якщо варіант з пилососом здається вам занадто трудомістким, просто оберніть качани харчовою плівкою або упакуйте їх в поліетиленовий пакет без відкачування повітря - це теж продовжить термін зберігання капусти.
5
Ще один варіант того, як зберегти капусту взимку - це укласти качани в землю або пісок. Візьміть великі ящики, придатні за висотою для зберігання капусти. Підготуйте качани: висмикніть із землі з корінням, очистіть. Насипте на дно ящика шар піску чи землі, укладіть качани так, щоб вони не стикалися один з одним, і засипте їх піском так, щоб зовні залишилася лише ніжка.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=c5amLAuLNfM
Корисна порада
Не обов'язково використовувати для зберігання в землі ящики. Можна викопати траншею на дні погреба.В погребі із зайвою вологістю капусту краще зберігати, підвішуючи її до перекладини.