Як вибрати жк монітор.

За останні три роки ЖК-пристрої (за технологією, заснованої на рідких кристалах) повністю витіснили традиційні ЕПТ-монітори (з електронно-променевими трубками). Причин на це досить багато, але основним достоїнствами РК-моніторів вважаються: доступність (ціни на сьогоднішній день впали до неможливості), габарити (ЖК-монітор займає в кілька разів менше місця на столі в порівнянні з ЕЛТ-моделлю тієї ж діагоналі), зменшення навантаження на очі (на моніторі нічого не мелькає) і відсутність опромінення. Сьогоднішній вибір ЖК-моніторів величезний, кількість їх різновидів може заплутати простого покупця. Тому бажано, щоб він знав основні критерії відбору.
Інструкція
1
Почнемо з зовнішніх характеристик монітора: Колір. Стандартний заводський дизайн LCD-монітора, який ви можете вибрати: чорний, сріблястий, чорно-сріблястий, темно-синій. Але, звичайно, кожен покупець може замовити колірну гамму на свій розсуд (наприклад, під колір комп'ютерного стола або інтер'єру) .Діагональ. На сьогоднішній день виробники РК-моніторів пропонують моделі з діагоналлю від мінімальних 15 дюймів до максимальних 22 дюймів. Вибір залежить від того, з якою діагоналлю вам потрібен монітор.Габарітние характеристики. Замість звичних моніторів формату 4: 3 (5: 4) ви також можете побачити моделі з форматом екрану 16:10 (16: 9). Такі монітори називаються широкоекранними. Купивши таку модель, ви зрозумієте, що вам більше не потрібно згортати необхідні папки, а в додатках зменшувати масштаб або закривати панелі інструментів.
2
Крім зовнішнього вигляду РК-монітора, також важливі і його технічні характерістікі.Яркость. Це максимальна межа яскравості вашого монітора (стандартної яскравістю вважаються 300 кд/м2). Вона важлива, якщо ви будете працювати з темними изображениями.Контрастность монітора. Вона залежить від того, скільки рівнів яскравості можуть створити пікселі (стандарт коливається від 600: 1 до 700: 1). Її можна регулювати кнопками на самому моніторі. Яскравість і контрастність ЖК монітора повинні бути комфортними для глаз.Частота коливань. Від неї залежить якість зображення і швидкість зміна картинки (вона повинна бути не менше 75 Гц) .Кут огляду. Якщо ви купуєте монітор тільки для себе, то кут не грає великої ролі. Але зараз РК-монітори все більше використовуються для перегляду фільмів, а фільми не хочеться дивитися на самоті. У такому випадку цей фактор важливий, адже великий кут огляду дозволить вам бачити зображення на екрані не тільки навпроти екрану, але і збоку від нього. На даний час найбільшим кутом огляду вважається 178 градусов.Разрешеніе екрану. Стандартна чіткість складає 1280: 1024, але чим воно більше, тим якісніше зображення ви увідіте.Потребленіе електроенергії. Це досить важлива характеристика монітора для економних користувачів, адже чим економічніше ваш ЖК (LCD) -монітор, тим менше вам доведеться платити за електроенергію.
Корисна порада
Не бійтеся питати про всі дані характеристиках ЖК-монітора у продавця-консультанта. Але в теж час не завадить взяти з собою просто знаючої людини, адже іноді вас можуть запитати і всучити "кота в мішку".