Як організувати дискусію.

Дискусійний клуб - напрямок не таке розвинене, але набирає в Росії популярність. І, якщо для учасників дискусія це лише якийсь ігровий спосіб дозвілля, то для ведучого це цілком складний і вимагає суворого контролю процес.
Інструкція
1
Вивчіть телепрограми дискусійного формату. Зразком подібного роду передач може бути творчість Олександра Гордона, який чудово вміє підтримувати загострення пристрастей і яскравість бесіди. Його передачі «Закритий показ» і «Гордонкіхот» варто подивитися будь-якому провідному дискусій і звертати увагу саме на прийоми, вживані для підтримки суперечок.
2
Плануйте хід бесіди. Безумовно, головне достоїнство дискусії - це органічний розвиток. Однак завдання ведучого полягає в тому, щоб не давати учасникам занадто йти убік і підштовхувати їх до потрібних тем. Наприклад, говорячи про фільм, варто почати з загальних відчуттів (які гарантовано викличуть суперечки, якщо картина того заслуговує), проте варто вчасно зупинитися, і перемкнути розмовляли на зокрема - підтекст, операторська робота, акторська гра.
3
Будьте неупереджені. Ви, як ведучий, позбавляєте себе головного права - висловлювати думку. Ставлячи якусь проблему, ви повинні слухати інших людей, давати їм виговоритися і на щось їх наштовхувати, але не займати ту чи іншу сторону. Якщо ви, все ж хочете висловитися, то краще це зробити у фіналі дебатів, підбиваючи підсумки - якщо ви зробите це на самому початку, то автоматично вплинете на думку учасників дискусії.
4
Провокуйте. На ваших плечах лежить пряма відповідальність за те, наскільки емоційної буде бесіда. Найскладнішим навичкою справжнього ведучого є вміння тонко провокувати учасників спору. Наприклад, якщо ви бачите, що випадково кинута репліка одного з говорили викликає бурю емоцій, то негайно вимагайте розширити висловлювання, аргументувати думку. В той же час, важливим навиком є і зворотне вміння - знизити загострення пристрастей, при цьому нікого насильно не змушуючи замовкнути. Дискусія втратить всякий сенс, якщо ви не будете давати учасникам виговоритися, але і не давати їм перегнути палицю теж важливо.
Зверніть увагу
Провідний безумовно повинен бути більш досвідченим оратором, ніж дискутують. Тільки так він зможе тримати бесіду під контролем.