Як зарядити кислотно-свинцевий акумулятор.

акумулятор знаходиться застосування в нашому житті повсюдно. Вони добре зарекомендували себе як джерела струму. Кислотно-свинцеві різновиди акумуляторів застосовуються в основному як аварійні джерела і в автомобілях. Як і будь непостійний джерело електроенергії, акумулятор має властивість розряджатися.
Інструкція
1
Використовуйте випрямляч струму. Більшість акумуляторів, які використовуються в автомобілях (стартерні) заряджаються за допомогою випрямляча. Якщо пристрій багатоцільове, то можна заряджати акумулятор будь-якої напруги. Для цього на випрямлячі є регулятор напруги. Значення можуть бути в 6, 12, 24 Вольт. Також враховуйте силу струму, яка буде використовуватися при заряді батареї. Зазвичай виставляється значення в 5, 5 Ампер, однак для різних акумуляторів можуть виставлятися різні значення. Після виставлення значень підключіть контакти випрямляча до клем. Перед зарядкою викрутити кришки акумуляторної батареї. Заряджати потрібно від 12 до 14 годин.
2
Заряджайте від генератора автомобіля. У разі неповної розрядки акумулятора, встановленого на автомобілі, необхідно завести його. Якщо енергії батареї вистачило на прокрутку стартера, і машина завелася, то тепер акумулятор буде заряджатися від генератора. Він приводиться в дію шківом колінчастого вала за допомогою ременя ГРМ. Спеціальне реле буде направляти струм генератора на заряд батареї. Якщо є вольтметр, то налаштуйте обороти таким чином, щоб стрілка не виходила за червону зону приладу. Це забезпечить правильний і найбільш швидкий заряд батареї.
3
Перевірте щільність кислотно-свинцевого акумулятора. Для цього використовуйте ареометр. Перевіряйте щільність кожної секції. Після цього залийте дистильовану воду, якщо щільність в секції занадто впала. Це збільшить щільність акумуляторної батареї. Але після цього необхідно провести зарядку за допомогою випрямляча.
4
Не допускайте переохолодження акумулятора. Це приводить його в непридатність і ступінь заряду значно знижується. Як один з варіантів «зарядки» холодного акумулятора полягає в його відігріванні. Перенесіть батарею в тепле приміщення з температурою трохи вище кімнатної. Підвищення температури призведе до хімічних реакцій всередині акумулятора, і він зможе отримати заряд.