Як знайти площу грані куба.

Під кубом мається на увазі правильний багатогранник, у якого всі грані утворені правильними чотирикутниками - квадратами. Для того, щоб знайти площу грані будь-якого куба, не буде потрібно важких розрахунків.
Інструкція
1
Для початку варто загострити увагу на саме визначення куба. З нього видно, що кожна з граней куба являє собою квадрат. Таким чином, завдання по знаходженню площі грані куба зводиться до задачі по знаходженню площі будь-якого з квадратів (граней куба). Можна взяти саме будь-яку з граней куба, так як довжини всіх його ребер рівні між собою.
2
Для того, щоб знайти площу грані куба, потрібно перемножити між собою пару будь-яких з його сторін, адже всі вони між собою рівні. Формулою це можна виразити так: S = a ?, де а - сторона квадрата (ребро куба).
3
Приклад: Довжина ребра куба 11 см, потрібно знайти її площадь.Решеніе: знаючи довжину грані, можна знайти її площа: S = 11? = 121 см? Відповідь: площа грані куба з ребром 11 см дорівнює 121 см?
Зверніть увагу
Будь куб має 8 вершин, 12 ребер, 6 граней і 3 грані при вершіне.Куб - це така фігура, яка зустрічається в побуті неймовірно часто. Досить згадати ігрові кубики, гральні кістки, кубики в різні дитячих і підліткових конструкторах.Многіе елементи архітектури мають кубічну форму.Кубіческімі метрами прийнято вимірювати обсяги різних речовин в різних сферах життя суспільства. Говорячи науковою мовою, кубічний метр - це міра вимірювання об'єму речовини, яке здатне поміститися в куб з довжиною ребра 1 мТакім чином, можна ввести і інші одиниці вимірювання об'єму: кубічні міліметри, сантиметри, дециметри і т.п.Помімо різних кубічних одиниць вимірювання об'єму , в нафтовій і газовій промисловості можливе застосування іншої одиниці - барель (1м? = 6.29 барелів)
Корисна порада
Якщо у куба відома довжина її ребра, то, крім площі грані можна знайти й інші параметри даного куба, наприклад: Площа поверхні куба: S = 6 * a?; Об'єм: V = 6 * a?; Радіус вписаного сфери: r = a/2; Радіус сфери, описаної навколо куба: R = ((? 3) * a))/2; Діагональ куба (відрізок, що з'єднують дві протилежні вершини куба, який проходить через його центр): d = a *? 3