Як почати писати есе.

Студенти та школярі ставляться до есе дуже індивідуально. Для когось жанр дуже легкий, а для когось, навпаки, неймовірно складний. Безумовний плюс - вельми вільна форма, майже не має жанрових рамок. Але, якщо автор навіть не знає, що сказати, то підступити до есе і почати писати його вельми складно.
Інструкція
1
Обміркуйте причини написання. Формат есе на увазі, що ви представляєте на суд читача якісь власні думки, які висловлюєте у формі монологу. Перше, що вам потрібно зробити і з чого почати - пояснити природу ваших міркувань. Спробувати донести - чому ви почали розвивати цю думку і чому ваша думка може бути цікаво й актуально. Це стане цілком доречним і інформативним вступом до роботи.
2
Продумайте хід розвитку думки. Як і для будь-якого твору, вам варто виробити строгу логіку розповіді, зробивши тим самим есе доступніше для читання. Варіантів може бути маса: ви можете висунути термін а потім планомірно його доводити, можете, навпаки, йти до висновку, який представите у фіналі. Головне, щоб це не виглядало як неясне метання від теми до теми, тоді читачеві буде легко встежити за ходом вашої думки.
3
Продумайте стилістичну подачу матеріалу. Фрідріх Ніцше, твори якого дуже близькі до есе, зробив своїм козирем агресивну і ультимативну мова, яка відторгала більшість читачів. Інші автори експериментують з форматом діалогу: наприклад, використовуючи масу риторичних запитань. Однозначно, більш приємною читачеві буде спроба встановити «діалог», намагатися не нав'язувати свою думку, а пояснити і представити його.
4
Чи не збільшуйте обсяг штучно. Есе не має на увазі великих наукових робіт, це не більше ніж нарис і замальовка. Тим важливіше для вас, щоб у тексті не було «води» і загальних фраз - намагайтеся кожну пропозицію наповнити цінністю і думкою, тоді читати буде цікаво і, в хорошому сенсі, складно.
5
Підведіть підсумки есе. Висновок зобов'язана підводити спільну рису всього вищесказаного. Тому, просто необхідно ще раз повторити основні думки вашої праці, і виділити найбільш важливі для розуміння моменти. Це дозволить читачеві ще раз подумати, чи згоден він з вами, і, можливо, по-новому поглянути на тези, які він міг відкинути на початку роботи (знову ж, так відбувається з багатьма людьми, прочитавши працю Ніцше «Антихрист»).
Корисна порада
Есе має на увазі присутність в тексті автора, не соромтеся писати від першої особи.