Як визначити натуральність меду.

Цінність меду складно переоцінити. Крім того, що мед має поживну цінність і корисний для здоров'я, він застосовується і в медицині, і в косметології. Але це відноситься до натурального продукту, який зустрічається на ринках все рідше.
Інструкція
1
Зачерпніть мед ложкою з банки. Натуральний зрілий мед повільно стікає стрічками або нитками, але ніколи не капає. На поверхні ці стрічки утворюють гірку і повільно вирівнюються. Купуючи мед, зверніть увагу, що 1 л меду повинен важити не менше 1,4 кг.
2
Спробуйте мед на смак - він повинен бути терпким і повністю танути в роті, не залишаючи опадів і частинок. Ознакою натурального меду є легке печіння слизових носа і горла. Смак карамелі говорить про те, що мед нагрівали для того, щоб представити старий за щойно зібраний. А при нагріванні цей продукт втрачає свої лікувальні властивості. Якщо терпкість відсутня і смак прісний, то перед вами цукровий мед.
3
Розгляньте уважно структуру продукту. У натуральному меді зустрічаються частинки воску, пилку і навіть крильця бджіл. Якщо мед абсолютно однорідний, то це точно несправжній продукт. Вивчіть поверхню меду. Рухомі бульбашки, піна, кислий запах вказують на бродіння, такий продукт небезпечний для споживання в їжу.
4
Покладіть ложку меду в склянку з теплою водою для визначення сторонніх опадів. Мед повинен повністю розчинитися, а вода злегка помутнеть. Осад на дні або частинки суміші на поверхні означають наявність сторонніх домішок в продукті. Злийте обережно воду, залишаючи осад на дні, і капніть на нього оцтову кислоту. Якщо ви почуєте шипіння, то в мед підмішали крейда.
5
Приготуйте 50% водний розчин меду і капніть в нього нашатирний спирт. Рідина стала бурою або випав осад бурого кольору - в мед додали крохмальну патоку. Капніть трохи меду на газету. Папір не повинна намокнути, а крапля залишиться пружною.
6
Капните на мед йод. Якщо колір краплі помінявся на синій, то в меді є домішка крохмалю. Або розведіть мед водою у співвідношення 1 до 2, доведіть розчин до кипіння і капніть в нього йод. Зміна кольору йоду говорить про домішки крохмалю чи борошна. Додайте в гаряче коров'яче молоко ложку меду. Якщо молоко згорнулося, то ви придбали цукровий мед.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=oBZihT9Jl1Y