Як поставити мюзикл. мюзикли довжиною в годину.

Мюзикл - вельми популярний жанр не тільки професійного, а й аматорського театру. Головна його перевага в тому, що постановка набуває масштаб і динамічність навіть без наявності професійного акторського складу.
Інструкція
1
Створіть «загальний» каркас мюзиклу. У написанні сценаріїв будь-яких постановок слід дотримуватися правила «колективного авторства»: творити потрібно неодмінно всім разом. Навіть якщо це авторський проект, і одна людина в стані бути і хореографом, і відповідальним за вокал, і декоратором - все одно варто обговорити проект з усіма його учасниками. Можливо, ідеї режисера хтось розвине, хтось привнесе своє, а хтось запропонує щось радикально інше. Втім, незважаючи на колективність, повинен бути присутнім і єдиний автор, який поєднає схвалені ідеї і складе підсумковий варіант.
2
Будьте різноманітні. Навіть якщо ви хочете поставити повноцінний мюзикл, довжиною в дві години і більше, ні в якому разі не включайте в нього два схожих номера. Варіантів маса, не думайте, що використовували все: хоровий спів; соло; вокал, поєднаний з танцем; акробатичні номери або оригінальний жанр. Будь-яке повторення, якщо воно не буде ідеально вливатися в структуру постановки, створить відчуття того, що ви штучно подовжують тривалість.
3
Не використовуйте власні композиції, якщо не впевнені в їх якості. Візьмемо, що став досить популярним, мюзикл «Стиляги», як приклад: навіть у проекті такого рівня не всі пісні були абсолютно оригінальні, і в цьому немає нічого поганого. До тих пір, поки ви не зловживаєте подібними запозиченнями, вони йтимуть вашої постановці тільки «в плюс».
4
Не витрачайте час на загальні репетиції. Мюзикл - настільки складне і делікатне блюдо, що краще не змішувати інгредієнти завчасно. Постановка за своєю структурою в будь-якому випадку дискретна, і кожен номер щодо самостійний. Тому, досить однієї-двох загальних репетицій ближче до прем'єри - і то, вони стануть стресом скоріше для режисера і костюмерів, ніж для колективів. Зрозуміло, не варто все пускати на самоплив, і слід регулярно стежити за прогресом кожного номера, але всьому мюзиклу в цілому достатньо 3 генеральних репетицій (зрозуміло, в залежності від масштабу проекту це число може бути більше).
Зверніть увагу
Не звалювати все на одні плечі: визначте лідерів в конкретних номерах, в типах виступів (головний по вокалу або танцям), декораторів та костюмерів.