Як зварити тонкий метал. зварювання тонкого листа.

Тонку листову сталь найкраще варити газозварюванням. У цьому випадку забезпечується більш висока якість зварного шва, ніж при електрозварювання. Проте якщо у вас вже є зварювальний інвертор і вам лише час від часу доводиться мати справу з тонколистовим металом, немає резону купувати обладнання для газозварювання. Приклавши певне старання, можна зварити тонкий метал і електрозварюванням.
Вам знадобиться
  • апарат для електрозварювання, зварювальні електроди? 2-3 мм, листова сталь товщиною 0,8-1,5 мм, мідна смуга.
Інструкція
1
Зварювання тонкого металу внахлестНаложіте зварювані листи один на одного. Величина перекриття одного аркуша іншим залежить від рівності крайок. Вона повинна бути такою, щоб на всьому протязі стику забезпечувалося перекриття не менше 5 мм.Добейтесь щільного прилягання кромки верхнього листа до нижнього лещатами або придавлює вантажів. Зазор між листами повинен бути виключений, оскільки його наявність призведе до пропалювання верхнього листа.
2
Встановіть необхідну величину зварювального токаВелічіна струму залежить від товщини зварюваного металу і діаметра електрода. Для сталі товщиною 1 мм вона повинна складати 30-50 А. Менші значення приймаються для електрода? 2 мм, більші - для електрода? 3 мм.
3
Перед тим як приступити до зварювання самої деталі, потренуйтеся на аналогічному по товщині шматочку металу. Пробне зварювання дозволить точно підібрати величину зварювального струму, залежного не тільки від значень, встановлених на апараті, але і від напруги в мережі. Крім цього, пробна зварювання «налаштує» вашу власну реакцію, оскільки варити доведеться, постійно гасячи дугу і запалюючи її знову, і найменше зволікання з отдергивания електрода призведе до пропалювання дірки в металі.
4
Прихопіть листи один до другу.Пріхват здійснюється короткими перемичками шва (близько 5-10 мм) з відстанню між ними 50-100 мм на всьому протязі стику. Ведіть зварювання з періодичним перериванням - гасячи дугу (вилучання електрода) і швидко запалюючи її знову, щоб метал не встиг охолонути. Час безперервного горіння дуги залежить від товщини листа і сили струму. Для листа товщиною 1 мм і тонше вона повинна складати 1-3 секунд.
5
Зваріть листи полностьюВаріте стик переривчастим швом, іноді переміщаючи електрод в нову (холодну) зону стику. Це дозволить уникнути сильного жолоблення металу - особливо в тому випадку, якщо довжина стику порівняно велика (більше 200-250 мм). Чим менше довжина безперервного шва, тим менше викривлення. Почніть варити з одного краю стику, потім перейдіть на інший край, потім перейдіть на центр і т.д.
6
Зварювання тонкого металу встикДобейтесь мінімального зазору між крайками стали по всій довжині стику. Ідеальним випадком є повна відсутність зазору. Для зварювання тонкого металу встик скористайтеся допоміжної підкладкою, яка укладається під стик. Варити тонку (1 мм і тонше) сталь встик без підкладки досить складно, хоча при наявність зварювального інвертора і хороших (імпортних) електродів цілком можливо. Технологія самої зварювання (підбір зварювального струму, використання прихватов, уривчастість і пошаговость зварювання) залишається точно такий же, як і при зварюванні внахлест.
7
Зварювання зі сталевою не вбирається подкладкойЕслі конструкція деталі допускає наявність не вбирається підкладки, підкладіть під стик смужку стали такої ж товщини, як і основний лист шириною 13-15 мм. Забезпечте щільне прилягання до неї зварюється. Така підкладка дозволить зварити деталь, навіть якщо в стику буде зазор декілька міліметрів. Підкладка в цьому випадку приварюється до деталі.
8
Зварювання з мідною подкладкойЕслі наявність не видаляється підкладки неприпустимо, підкладіть під стик смужку з міді (чим товще, тим краще). Мідь буде відводити тепло і запобіжить пропалювання аркушів. Після закінчення зварювання видаліть підкладку.
9
Зварювання зі сталевою забирається подкладкойЕслі не видаляється підкладка недопустима, а мідної смуги немає, зваріть деталь зі сталевою підкладкою і акуратно видаліть її углошлифовальной машиною.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=dDN_p3vMesQ
Корисна порада
Якщо ви користуєтеся зварювальним апаратом постійного струму, ведіть зварювання, використовуючи зворотну полярність (держатель приєднаний до клеми "+").
Зварювання - це процес утворення нероз'ємних з'єднань внаслідок виникнення між зварюються матеріалами міжатомних зв'язків при їх нагріві або деформировании. Зварюватись можуть не тільки метали, а й пластики. Найчастіше доводиться стикатися з електрозварюванням сталей і термозваркою пластиків.
Вам знадобиться
  • - зварювальний апарат для дугового електрозварювання;
  • - газозварка;
  • - зварювальні електроди;
  • - зварювальний апарат для пластикових труб;
  • - нагрівальний прилад (праска, електроплита і пр.).
Інструкція
1
Щоб зварити звичайну вуглецеву сталь, включите зварювальний апарат в мережу. Встановіть то значення зварювального струму, яке відповідає товщині зварюваного металу і діаметру застосовуваних електродів. Діаметр використовуваних електродів повинен бути приблизно дорівнює товщині зварюваного металу. Для роботи з електродами O2 мм зварювальний струм повинен бути рівний 40-60 А, з електродами O2,5 мм - 80-100 А, з електродами O3 мм - 120-140 А. Підключіть провід «земля» до свариваемой деталі , вставте в держатель електрод. Привівши електрод в зіткнення з металом, запаліть дугу, відведіть електрод на 3-4 мм від деталі і, повільно переміщуючи його вздовж шва і здійснюючи коливальні рухи поперек нього, здійсните зварювання деталі .
2
При зварюванні тонколистового металу (0,8-1,5 мм) підкладіть під стик зварювальних деталей сталеву смужку з такого ж металу або мідну пластину. Забезпечте щільне прилягання деталей до підкладки. Вставте в тримач електрод O2 мм, встановіть зварювальний струм 40-60 А. Здійснюйте зварювання переривчасто - запалюючи дугу, гасячи її через 2-3 секунди і запалюючи знову через ті ж 2-3 секунди. Переривчастим повинен бути і зварювальний шов - щоб уникнути жолоблення металу. Проваривши ділянку довжиною 15-20 мм, починайте варити в іншому місці, в подальшому з'єднуючи розрізнені шви в один суцільний шов.
3
Один з видів зварювання нержавіючих сталей здійснюється зварювальним апаратом постійного струму і спеціальними електродами для нержавійки. Тримач підключається до затиску (+). Техніка зварювання в цьому випадку нічим не відрізняється від зварювання звичайної вуглецевої сталі. Однак існують і інші способи, що істотно відрізняються від традиційного.
4
Газове зварювання застосовується в основному для тонкостінних виробів. Тепло, необхідне для плавлення сталі, отримують спалюванням в пальнику кисню і пального газу. Для здійснення зварювання необхідно розпалити пальник і відрегулювати факел горіння до потрібних параметрів, орієнтуючись на колір полум'я і форму факела. Потім полум'я пальника направляється на стик з'єднуються деталей і присадні дріт. Розплавляючись, вони утворюють зварної шов. Щоб якісно варити газозварюванням, необхідно мати певний навик.
5
Легко зварюються вироби з поліетилену та поліпропілену. Існує безліч пристроїв для зварювання листових і об'ємних виробів з полімерів. Зокрема, для зварювання поліетиленової плівки випускаються зварювальні апарати з гарячим клином, які зварюють листи за допомогою двох роликів, прижимающих плівку до нагрітого кліну.Однако зварити листи з поліетилену та труби з поліпропілену можна і без спеціального обладнання: можна скористатися звичайним праскою. Покладіть зварювані листи один на одного, накрийте краю, які належить зварити, папером. Нагрійте праску до температури 250-300 ° C і проведіть його кутом по паперу - зі швидкістю близько 3-5 см/сек. Щоб підібрати потрібну швидкість руху праски, потренуйтеся на шматочках.
6
За допомогою праски можна зварювати і поліпропіленові труби встик. Притисніть торці з'єднуються труб до дзеркала нагрітого до 260 ° C праски і потримайте їх в цьому положенні деякий час. Коли краї труб почнуть плавитися, притисніть їх один до одного і зафіксуйте в такому положенні, поки вони не охолонуть. Щоб з'єднувати труби з гарантованою якістю, потрібно застосовувати спеціальні пристрої для зварювання полімерних труб.