Як зробити автозвук.

Багато автолюбителів бажають зробити в своїй машині потужний звук. Велика кількість автоательє пропонує послуги з інсталяції аудіокомпонентів, переробці салону і шумоізоляції автомобіля. Їхні послуги коштують дорого, але ці роботи можна виконати самому і необов'язково робити все по максимуму. Раціональне застосування матеріалів допоможе заощадити чимало коштів при установці звукових компонентів.
Вам знадобиться
  • викрутка, набір ключів, шматок сталевого дроту, електролобзик, ножиці по металу, клей «Момент», карпет.
Інструкція
1
Перед початком установки апаратури на машину демонтуйте всі сидіння, т.к. вони заважатимуть, є ризик пошкодити обшивки сидінь.
2
Зніміть обшивки передніх дверей і задню полицю.
3
Покладіть по підлозі салону акустичну проводку, підведіть дроти до місць, де проводи будуть заходити в передні двері і до середини задньої полки. Залиште невеликий запас, щоб можна було підключити динаміки, що не нарощуючи проводів.
4
За допомогою саморізів прикрутите до підлоги машини підсилювач для колонок під одним із сидінь і підключіть до нього акустичну проводку. Підключіть так же сигнальні дроти і з'єднайте їх з магнітолою. Знайдіть вільне отвір в протипожежної перегородці і за допомогою сталевого дроту простягніть живить плюсової провід під капот. Через потужний запобіжник з'єднайте його з плюсом акумулятора.
5
За допомогою мокрої ганчірки вимийте внутрішні порожнини передніх дверей. Коли вода висохне, за допомогою ганчірки, змоченої в розчиннику, знежирте ділянки, куди ви будете наклеювати листи шумоізоляції. Без цього запобіжного установка потужних динаміків марна, т.к. половина потужності динаміка буде перетворюватися не в гучність звучання, а в деренчання металу дверей.
6
Огляньте передній нижній кут однієї з передніх дверей. Відзначте маркером, де можна зробити виріз під динамік. Місце вирізу повинно розташовуватися якомога нижче і ближче до переднього краю двері. Виміряйте отримані відстані від нижньої та передньої крайок двері і відповідно до отриманих значеннями, зробіть розмітку на обшивці дверей. За допомогою електролобзика виріжте отвір під динамік в обшивці. До динамикам зазвичай прикладають шаблони посадкового місця.
7
Прикладіть дверну обшивку до дверей і обведіть на металі маркером отвір в обшивці. За отриманого контуру за допомогою ножиць по металу виріжте отвір під динамік.
8
В зоні, де буде розташований динамік, наклейте заздалегідь підготовлені листи шумоізоляції. Наклейте так же шумоізоляцію і на зовнішній лист металу з внутрішньої сторони.
9
Заведіть акустичний провід у двері. Встановіть дверну обшивку на місце, витягніть акустичний провід і підключіть його до динаміка, дотримуючись полярності. У зроблений посадочне місце встановіть динамік, закріпіть його саморезами по металу.
10
Проробіть пункти 5-9 з другої дверима.
11
За допомогою електролобзика виріжте з листа ДСП товщиною 16мм нову обшивку задньої полки. В задню полку краще встановлювати овальні динаміки, т.к. вони мають підвищену віддачею по басам. Розмістіть на ній динаміки так, щоб вони не зачіпали за торсіони, що підтримують багажник. Вирізавши отвори під динаміки, встановіть нову задню полку на місце і обведіть маркером отвори на металі. Виріжте отвори в металі за допомогою ножиць по металу.
12
Оклейте нову задню полку карпетом, потім встановіть її на місце, притягну полку до кузова саморізами. Карпет добре приклеюється клеєм «Момент». Встановіть в полку динаміки, закріпіть їх за допомогою саморізів і підключіть до них акустичні дроти, дотримуючись полярності.
13
Встановіть назад на місце сидіння.
14
Відрегулюйте підсилювач по гучності, при необхідності включіть фільтр низьких частот для передніх динаміків, налаштуйте підйом баса для задніх динаміків відповідно до їх можливостями.