Як зробити годинник зворотного ходу.

Годинник із зворотним ходом, які іноді неправильно називають годинами з фільму «Матриця», коштують у кілька разів дорожче звичайних настінних годинників того ж класу. Якщо вас це не влаштовує, зробіть такий годинник самостійно зі звичайних.
Інструкція
1
Не вірте тим, хто радить вам просто перевернути в звичайних годинах батарейку. Це не колекторний електродвигун, а електронний пристрій. Обертатися у зворотний бік від зміни полярності механізм годинника не буде, а електронна частина може навіть вийти з ладу.
2
Розберіть годинник. Витягніть батарейку, зніміть скло, стрілки і механізм. Акуратно відклейте циферблат.
3
Відскануте циферблат. Зробіть в будь-якому графічному редакторі дзеркальне відображення зображення. Роздрукуйте результат в тому ж масштабі. При бажанні до або після роздруківки (у другому випадку - вручну) додайте до зображення на циферблаті якоїсь футуристичний малюнок (наприклад, робота, перфоленту, космічний корабель).
4
Виріжте з роздруківки новий дзеркальний циферблат. Приклейте його на місце старого. Робити в ньому отвір не потрібно.
5
Виріжте з оргскла три однакових пластини тих же розмірів і форми, що й оригінальне скло годин.
6
У центрі однієї з пластин зробіть отвір під механізм і закріпіть його. Оскільки ця пластина буде направлена механізмом до глядача (це необхідно, щоб стрілки оберталися у зворотний бік), при необхідності злегка подовжите їх. Самі стрілки надіньте так, щоб всі вони були спрямовані строго вгору.
7
Закрийте циферблат одним з листів оргскла, щоб він не паскудився. Наступним встановіть лист, на якому закріплений механізм, розгорнувши його механізмом до глядача. Нарешті, останнім встановіть лист, який буде закривати механізм. Щоб він не був видний, а були видні тільки стрілки, в центрі цього листа приклейте невеликої непрозорий гурток. Для того щоб між листами були проміжки, необхідні для обертання стрілок, розміщення механізму і обертання ручки установки часу, використовуйте порожнисті стійки, виготовлені, скажімо, зі старих фломастерів. Зробіть конструкцію розбірної, щоб можна було міняти батарейку і встановлювати час.
8
Помістивши батарейку назад в години, виставте на них час і повісьте їх на стіну.