Як зробити сабвуфер своїми руками. Як зробити саб вуфер для машини, Бандпасс, короб для сабвуфера.

Багато стикаються з проблемою відсутності якісного звуку у себе вдома. Якщо Вам не по кишені сабвуфер промислового виробництва, то Ви завжди зможете спорудити щось подібне зі шматків фанери і старих динаміків. Крім того, завжди є можливість купити сабвуферний колонку на радіоринку.

На практиці найлегше зробити сабвуфер не активні плану. Почім, зрозуміло всім, він не вимагає установки підсилювача. Робота над такою «виробом» зводиться до проектуванні і збірці сабвуферного короба, і установці динаміка всередину короба.

Отже, починати роботу потрібно з підбору динаміка. Чим могутніше динамік, тим голосніше буде працювати Ваш майбутній САБ. Динамік може потрапити до Вас в руки різними шляхами. Головне, це наявність деяких паспортних відомостей про його показниках. Справа в тому, що від них залежатиме проектировка корпусу, що важливо. Вам знадобляться дані про частоту резонансу динаміка у відкритому просторі, показник повної добротності динаміка і еквівалентний об'єм. З'ясувати ці дані можна з супроводжуючих динамік, документів. Тому іноді буває доцільно купити динамік в магазині, а не на барахолці. Однак Ви вільні вибрати саму скромну модель, за найнижчою ціною.

Потім починається проектування короба Саба. Для цього потрібно використовувати комп'ютерну програму WinISD 0.44. Без допомоги цієї утиліти зібрати працюючий корпус, буде складно. Програма зажадає параметри динаміка. Вона дозволяє розробити чотири види короба. Розглянемо короб з найвищим ККД - це Бандпасс шостого порядку.

Бандпасс шостого порядку - це прямокутний кубічний об'єкт. Усередині в ньому є одна перемичка, на яку буде кріпитися динамік. У Бандпасс буде два отвори, для установки фазіоінверторних камер. Роль цих камер зіграють трубки з металу, поліетилену або паперу. Даний корпус повинен бути максимально загерметизований. Тому його потрібно підсилити поролоном, повстю або ватою. Внутрішній шар повинен бути мінімум два сантиметри. Знімна кришка сабвуфера повинна мати високу щільність на стику. Її можна посилити додатковим шаром поролону.

Все розміри, будуть приведені програмою WinISD 0.44. Вона розрахує оптимальні цифри для Вашого корпусу, виходячи з можливостей динаміка. Ваша задача, як можна точно втілити всі розміри, тоді звук виправдає всі очікування. В цілому, зібрати сабвуфер - це складна задача. Вона вимагає не тільки понять про акустичні системи, але і навичок роботи з деревом, саморізами, болтами і герметизирующими матеріалами. Так що це справжній виклик для умельца.Еслі Ви будете гранично уважні і послідовні, то у Вас все вийде.

Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=W4mS3jIynTo