Як дізнатися ціну авто.

Моніторинг цін на автомобілі варто провести в тому випадку, якщо ви збираєтеся збути з рук свого "залізного коня" або коли планується придбання нової машини. Зробити це можна кількома способами, як платно, так і без грошей.
Інструкція
1
Зверніться за допомогою до інтернету, якщо збираєтеся продати вживаний автомобіль. На таких сайтах, як www.avito.ru, www.irr.ru, www.auto.yandex.ru та інших розміщують оголошення як власники машин, так і автосалони. Забийте в рядку пошуку марку і рік випуску. Портал видасть вам список всіх оголошень з підходящими параметрами. Здзвонитеся з продавцем і дізнайтеся необхідну інформацію, не зазначену у тексті. Наприклад, пробіг, додаткові опції і т.д. Проаналізувавши декілька публікацій ви обчисліть реальну вартість власного авто.
2
Приїжджайте на машині в салон з продажу автомобілів. Співробітники магазину і механіки професійно вироблять оцінку. Найчастіше ця послуга платна в тому випадку, якщо ви не залишаєте "залізного коня" на реалізацію. А це не завжди вигідно. Приймуть його за заниженою вартістю, так як салон додає свій відсоток і тільки потім відправляє авто в торговий зал.
3
Купіть газети і журнали, в яких друкують оголошення про збут автомобілів. Там за рубриками розподілені повідомлення про продаж тієї чи іншої моделі. Це дуже зручно - можна відразу порівняти кілька варіантів або зателефонує власником, якщо виникли додаткові питання.
4
Вирушайте в найближчу автомайстерню. Механіки проведуть повну діагностику машини і вкажуть на недоліки. Вони ж назвуть і приблизну вартість. Але точну ціну від співробітників ремонтної організації вимагати не варто. Краще потім підтвердити її, перегорнувши газету або завантаживши інтернет-сайт.
5
Поїдьте на авторинок. Там, на відміну від салону, оцінку автомобіля справлять безкоштовно. Але вартість знову ж буде заниженою, оскільки кожен продавець додає свою комісію. Вигідніше продавати машину безпосередньо через засоби масової інформації. Оголошення розміщуються безкоштовно. Там ви вкажете саме ту ціну, яка вас влаштує.
На вартість автомобіля впливає безліч факторів, які, однак можна класифікувати по декількох категоріях. Провівши трохи часу за монітором свого комп'ютера з листком паперу і олівцем, визначити вартість автомобіля під силу кожному автовласнику.
Вам знадобиться
  • - комп'ютер з доступом в інтернет
  • - кілька періодичних автомобільних видань з оголошеннями про продаж авто
Інструкція
1
Вивчіть ринок. Як не сумно, але багато в чому вартість автомобіля визначається його положенням на ринку на поточний момент часу. Навіть якщо якийсь час назад ви придбали свою машину за пристойну суму, за кілька років вона могла знецінитися. Тримайте це в голові і будьте готові до неприємних сюрпрізам.Ітак, для початку вивчіть інформацію з відкритих джерел. По-перше, це оголошення про продаж автомобілів на великих інтернет-майданчиках, по-друге, нас будуть цікавити оголошення в періодичних виданнях. Знайдіть там автомобілі тієї ж марки, моделі та року випуску, що і у вас, і вирахувати середню вартість . Від цієї цифри ми і будемо відштовхуватися надалі.
2
Оцініть комплектацію свого автомобіля. Залежно від того, що саме стоїть у вас під капотом і в салоні, цінність автомобіля може сильно коливатися. Зазвичай вартість підвищують наступні елементи комплектації: - автоматична коробка передач, - антипробуксовочна система, - антиблокувальна система, - парктроник, - бортовий комп'ютер, - вбудований навігатор, - кондиціонер або клімат-контроль, - ксенонові фари, - мультимедійна система чи магнітола, - повний електропакет (зазвичай включає в себе електросклопідйомники, центральний замок, електропривід і обігрів бічних дзеркал заднього виду і електропривод люка, якщо такий в автомобілі передбачений), - сигналізація або охоронна система, - подушки безпеки, - гідропідсилювач рульового управління , - електропривод регулювання положення сидінь, - салон автомобіля, виконаний з кожі.Понять, наскільки наявність цих елементів додає до вартості вашого автомобіля, можна орієнтуючись також на ціну його побратимів, що володіють аналогічними характеристиками.
3
Оцініть стан екстер'єру та інтер'єру. В першу чергу, мова тут йде про те, як автомобіль пережив роки експлуатації. Якщо, приміром, ви захочете продавати свій автомобіль, а одне з його сидінь буде сильно потерто або в бампері буде тріщина, що вимагає заміни всієї запчастини, майбутній покупець можливо намагатиметься виторгувати у вас вартість ремонту, який йому доведеться зробити. Тому краще бути чесним, і відняти цю суму з вартості автомобіля самому.Немаловажним фактором, що впливає на формування вартості автомобіля, також є його колір. Представницький седан кольору фуксії коштуватиме на порядок дешевше аналогічних моделей чорного, сріблястого або темно-синього кольору. Можливо, хтось оцінить вашу оригінальність і вважатиме екстравагантний колір машини її незаперечною перевагою, однак, як показує практика, чекати таких однодумців доводиться дуже довго.
4
Перевірте розхідники. Якщо на вашому атомобіля зношені колодки, його свічки, масла, деякі лампочки, салонний і повітряний фільтри вимагають заміни, а кондиціонер востаннє заправляли на підприємстві заводу-виготовлювача, то можете сміливо віднімати з вартості автомобіля круглу суму, рівну вартості повного технічного обслуговування у офіційного дилера.
5
Підніміть історію технічного обслуговування, а вона, в свою чергу, підніме вартість вашого автомобіля. Покупець з більшою довірою поставиться до машині, що має підтвердження того, що вона обслуговувалася у офіційного дилера або у великому технічному центрі, ніж до тієї, власник якої волів "гаражний сервіс". Ідеально, якщо у вас також збереглися всі чеки на покупку автозапчастин та аксесуарів.
6
Якщо у вас є додатковий комплект гуми та/або дисків для вашого автомобіля, сміливо додавайте до вартості машини та їх вартість . Тільки не забувайте, що ваші диски або шини вже побували у вжитку і піддалися зносу, так що не скупіться.
Зверніть увагу
Якщо ви захочете, щоб автосалон оцінив вартість вашого автомобіля для негайного викупу, то будьте готові до того, що цифра щодо ринкових показників буде сильно занижена. Розумніше в такій ситуації буде все-таки обійтися без поспіху.
Корисна порада
Якщо ви сумніваєтеся у своїх здібностях оцінювача, можна звернутися за допомогою в автосалон. Більшість дилерів виступають посередниками при продажу вживаних автомобілів, так що вони цілком зможуть оцінити ваш транспортний засіб. Для визначення вартості автомобіля вам необхідно буде просто під'їхати в автосалон (найчастіше потрібно попередній запис, так що не полінуйтеся спочатку зателефонувати) .Якщо у вашому місті немає офіційного представника марки вашого автомобіля, можна звернутися з проханням про оцінку в будь-який інший салон, що займається перепродажем автомобілів.