Як влаштуватися на роботу у Фінляндії.

Багато людей, особливо ті, хто живе в безпосередній близькості до кордону з Фінляндією, досить часто задаються питанням про те, як влаштуватися на роботу в сусідню Суомі. Дійсно, робота у Фінляндії дуже приваблива рівнем зарплат і якістю життя. Чому б і не попрацювати, тим більше що не так складно знайти роботодавця в цій країні.
Інструкція
1
Для тривалого часу і високого рівня работиНапрімер, якщо ви висококваліфікований професіонал і збираєтеся працювати на посаді високого рівня, причому тривалий час, вам буде потрібно вид на проживання. Втім, финляндские чиновники лояльно ставляться до таких заявками, та й ваш роботодавець, якщо він дійсно в вас зацікавлений, завжди надасть необхідну допомогу. Тому складіть резюме і розішліть по профільним фінським компаніям - нехай це стане першим кроком на шляху отримання роботи у Фінляндії.
2
Оформлення посвідки на проживання можна почати тільки після отримання офіційного запрошення на роботу від фінського роботодавця. Уже в Фінляндії вам буде потрібно подати в посольство/консульство спеціальний заповнений бланк клопотання про отримання посвідки на проживання, прикласти до нього запрошення на роботу від роботодавця, а також сплатити мито в 200 євро. Якщо в дозволі на проживання вам відмовлять - ці гроші вам повернуть.
3
Для сезонних робіт, що не вимагають кваліфікованого праціїх цьому випадку вам вид на проживання отримувати не потрібно. Можна зайнятися збором ягід і грибів, полуниці і гороху. Сезон для такої роботи починається в квітні і закінчується у вересні. Найчастіше роботодавці для подібного роду робіт воліють наймати студентів. Оплата, проживання та харчування надаються роботодавцем і вже від нього залежить, в яких умовах ви будете жити і наскільки добре будете харчуватися. Найчастіше інформацію про подібну роботу можна отримати за допомогою «сарафанного радіо» - від тих, хто вже працював у Фінляндії.
4
Інші види работвем Фінляндії можна влаштуватися і на іншу роботу - не обов'язково повзати по полуничним плантаціям або шльопати по болотах, збираючи журавлину. Для цього вам буде потрібно запрошення роботодавця, і ви будете обмежені в часі - без виду на проживання громадянин Росії може перебувати у Фінляндії не більше трьох місяців.
5
На даний момент найактивнішими споживачами іноземної робочої сили є компанії, пов'язані з IT-технологіями, будівництвом і сільським господарством. Наступають їм на п'яти готельний, ресторанний і туристичний бізнес, соціальні служби (переважно потрібні доглядальниці і молодший медичний персонал).
6
Отримати інформацію про вакансії можна на сайті Міністерства праці Фінляндії за адресою mol.fi. Також можна отримати інформацію про можливі роботодавців в Петрозаводську. Деякий час тому в столиці Карелії почав свою роботу Інформаційний Центр мобільності трудових ресурсів і студентів, офіс якого знаходиться в Міністерстві праці Республіки Карелія. Адреса сайту Центру http://ely-keskus.fi/pohjola-karjala.
Зверніть увагу
Для всіх робіт і здобувачів є одне правило - ви повинні говорити фінською мовою або англійською. Інакше яким би гарним фахівцем ви не були, знайти роботу вам буде дуже важко.
Корисна порада
Перш ніж їхати на нове місце роботи, постарайтеся дізнатися, яка репутація вашого роботодавця. Всяке буває - краще перевірити, ніж потім потрапити в складну ситуацію.
Умови праці в Фінляндії значно краще, порівняно з Росією. Заробітна плата висококваліфікованих фахівців тут тримається на європейському рівні, та й некваліфіковану працю оплачується досить високо за російськими мірками - в середньому 8 євро за годину. До всього іншого деякі роботодавці пропонують своїм співробітникам харчування і житло. От тільки як роздобути робоче місце в Фінляндії ?
Інструкція
1
Отримання дозволу на проживання. Ця вимога не поширюється на жителів країн Євросоюзу, до якого Росія, на жаль, не відноситься. А також на тих, хто планує працевлаштуватися перекладачем, викладачем або спортивним тренером. Не вимагає наявності посвідки на проживання і сезонна робота, дуже популярна в Фінляндії - це збір грибів та ягід. У кожному разі, працювати без отримання посвідки на проживання росіянин може не більше 3-х місяців. При цьому оплата страховки і візи лягає на ваші плечі, а точніше - на ваш гаманець. Отримати посвідку на проживання ви можете тільки після того, як у вас на руках буде офіційне запрошення від роботодавця.
2
Пошук роботи. Для влаштування на постійну роботу в Фінляндії необхідно знати фінський або хоча б шведська мова - це по закону. На практиці справи йдуть трохи інакше, багато компаній, переважно зі сфери зв'язку, телекомунікацій, IT, беруть на роботу і англомовних співробітників. Подібна практика характерна і для компанії Nokia. Велика частина іноземних фахівців в Фінляндії задіяна у сфері високих технологій і в галузі сільського господарства. З кожним роком збільшується число вакансій у сфері готельного та туристичного бізнесу.
3
Альтернативний варіант - російський роботодавець. Ви можете спробувати знайти роботу і в російській компанії, що здійснює свою діяльність на території Фінляндії . Таким чином ви значно полегшите собі збір необхідних дозволів.
4
Перевірте роботодавця. В Фінляндії теж зустрічаються "нечисті на руку" роботодавці, тому не варто дуже вже довірливо ставитися до занадто привабливим пропозиціям. Приміром, варто насторожитися, якщо майбутній керівник прагне взяти на себе всі турботи, пов'язані з офіційним працевлаштуванням, отриманням дозволу на проживання, пошуком житла і подібними питаннями.