Як вчити дитину їсти самостійно.

Перші спроби їсти самостійно у дитини проявляються вже до 6 місяців, коли малюк вміє міцно тримати предмети в руці - будь то іграшка або печиво. Ближче до року з'являється інтерес до столових приладів, а також бажання їсти без допомоги дорослих. У цей період дуже важливо не упустити момент цієї зацікавленості і спробувати захопити дитину ще більше. Повністю самостійно їсти дитина може вже в 1.5-2 року, робити це акуратно - ближче до 3 років, а оволодіти мистецтвом управління виделкою і ножем - в 4 роки.
Вам знадобиться
  • - Глибока небитка тарілка
  • - дитяча ложка
  • - дитячий фартух або фартух
  • - серветки
Інструкція
1
Придбайте або виділіть малюкові з вже наявних власну ложку. Вона повинна бути зручною форми, відповідного розміру для руки дитини. Можна також використовувати звичайну чайну ложку. Для того, щоб крихітка визначився, якою рукою йому зручніше є, можна запропонувати йому дві ложки відразу. Пізніше, випробувавши обидві, він сам визначиться. Дитяча вилка і ніж не повинні бути гострими, щоб малюк не поранився.
2
Виберіть тарілку. Найкраще підійде небитка тарілка із пластику зі спеціальною присоскою на зовнішньому дні, щоб під час годування вона не рухалася і не змогла впасти зі столу. Так як перші спроби самостійно поїсти триватимуть довго, їжа, швидше за все, швидко охолоне. Тому можна підібрати спеціальну тарілку з подвійним дном, куди заливається гаряча вода, яка дозволить їжі залишатися теплою довше.
3
Поки малюк не навчиться їсти акуратно, надягайте на нього спеціальний фартух або фартух для годування. Влітку можна годувати малюка голяка в одних трусиках. Годуєте дитину перед купанням.
4
Показуйте особистий приклад. У той час поки малюк пізнає світ, він все більше пародіює поведінку дорослих. Це стосується і мови, і рухів, і поглинання їжі в тому числі. Тому коли ви вчите дитину їсти самостійно, їжте разом з ним. Добре буде, якщо малеча буде їсти з усіма членами родини відразу - це дозволить навчити його поведінки за столом.
5
Хваліть дитину за вдалі спроби їсти самостійно і ні в якому разі не лайте і не карайте за невдачі. Адже він тільки вчиться! А покаранням можна лише відбити бажання вчитися і є в принципі.
Зверніть увагу
Ніколи не залишайте малюка одного, коли він їсть. Він може вдавитися шматочками їжі або перекинути тарілку на себя.Но змушуйте дитину доїдати до кінця, якщо він більше не хоче їсти. Навчання має асоціюватися у дитини тільки з позитивними емоціями.
Корисна порада
На перших порах навчання пропонуйте малюкові пюреобразную їжу. Її простіше захопити ложкою і не втратити, доставляючи в ротік.Заінтересуйте дитину самій їжею. Готуйте смачні і красиві страви, прикрашаючи їх різними фігурками або малюнками. Розповідайте цікаві історії про їстівних персонажів.