Як зробити вигрібну яму на дачі. Як побудувати зливну яму в КаРиНкА.

На даний момент виділяють два основних типи автономної каналізації в будинку. У першому типі використовують звичайні накопичувачі стічних вод, а в другому - споруди, в яких проводиться очищення стічних вод механічним або біологічним шляхом. На своїй ділянці ви можете зробити просту систему, в якій стічні води будуть накопичуватися в одному місці.
Інструкція
1
Вигрібну яму ви можете влаштувати двома способами. Вона може бути вирита без дна, тобто, відходи будуть прямо йти на землю. Рідкі відходи просочаться в грунт, а тверді будуть поступово пресуватиметься. Після того, як яма заповнена, необхідно її просто засипати землею. Однак в даному підході є багато мінусів.
2
Нормативи СНИП забороняють створювати накопичувальні ями, які не мають дна, в яких вода без фільтрації напряму потрапляє в ґрунт, якщо добовий обсяг стоків більше 1 куб.м. Якщо добовий обсяг не перевищує даний показник, то допускається робити вигрібну яму без дна.
3
Справа в тому, що бактерії, які живуть у грунті, зможуть очистити цей обсяг води. Якщо ж стоки будуть присутні в більшому обсязі, то земля не зможе впоратися з нечистотами. Усі шкідливі речовини зі стоками будуть потрапляти в грунт. Відбудеться забруднення ґрунтових вод. Загрожує це псуванням води в колодязі або свердловині. Якщо колодязь розташовується на відстані менше 30 метрів від вигрібної ями без дна, то забруднення швидко дасть про себе знати. Займатися пристроєм ями без дна в сучасних умовах вкрай не рекомендується.
4
Також ви можете використовувати другий варіант пристрою накопичувача. Можна зробити герметичну вигрібну яму. Для її створення знадобиться бетон, цегла, дерево, ж/б кільця з бетонним дном. Ви можете просто придбати готову герметичну ємність. Вона встановлюється в землю. Необхідно підвести до неї потрібні труби. Вигрібну яму потрібно будувати таким чином, щоб до неї могла без проблем під'їжджати ассенізаторская машина. Відзначимо, вона має солідні розміри. Вигрібну яму найкраще робити на достатній відстані від житлових приміщень, криниць питної води, ділянок з плодовими рослинами, домашніми тваринами та птицею. Також рекомендується розташовувати на відстані більше 2 метрів від паркану.
Власники дач та приватних заміських будинків стикаються часто з проблемою утримання в належному порядку санітарних очисних споруд. В відсутність міських зручностей господарські та побутові відходи утилізуються допомогою скидання в зливну яму. Ця споруда періодично потребує очищення і дезінфекції.
Інструкція
1
Для якісного очищення зливної ями попередньо її підготуйте. Роботи з облаштування санітарного забезпечення будинку або дачі сплануйте ще до будівлі житлових і господарських споруд. В ідеальному випадку слив слід влаштовувати на відстані 25-30 м від місця забору питної води, наприклад, свердловини або колодязя, і в 10-15 м від житлових будівель. Місце розташування зливної (вигрібної) ями повинно забезпечувати безперешкодний проїзд асенізаційної техніки.
2
Якщо грунт супіщаних або піщана, тобто досить добре вбирає вологу, а грунтові води не піднімаються занадто високо, яка поглинає яму виконайте з фільтруючим днищем. Після повного заповнення такої ями її зазвичай не чистять, а накривають півметровим шаром землі і споруджують нову яму в іншому місці.
3
У всіх інших випадках зливну яму зробіть водонепроникною. Стіни і днище забетонують або обкласти цеглою, а потім обмажте товстим шаром глини. Інший варіант - виконати обмазку стінок цементним розчином і передбачити бітумну ізоляцію. Така яма повинна піддаватися періодичній очищенню і обробці.
4
Для очищення зливної ями власних зусиль не завжди буде достатньо. Укладіть договір з прилеглої спеціалізованою організацією, яка займається очищенням санітарних споруд та вивезенням побутових відходів (включаючи рідкі). Подібні структури мають спеціальну техніку, що дозволяє відкачувати нечистоти з каналізаційних мереж, після чого вони вивозяться до місць їх утилізації.
5
Після механічного очищення зливної ями обов'язково проведіть її обробку хімічними речовинами. Мета подібної обробки - знищити неприємний запах і утилізувати залишки продуктів життєдіяльності, не завдаючи при цьому шкоди екології. Для цього підберіть препарати, при використанні яких відбувається розкладання органічних речовин живими мікроорганізмами.