Як освоїти клавіатуру.

З необхідністю друкувати на клавіатурі сучасні люди стикаються вже в школі - реферати, доповіді. В ВУЗі і того більше - курсові, дипломи. В офісі та вдома - вся життя повне віртуальним листом. Заощадити час і нерви при наборі тексту допоможе швидкісний «сліпий» метод друку.
Інструкція
1
Якщо ви не уявляєте навчання без керівництва, тоді для вас - численні програми, підручники і тренажери, що дозволяють навчитися швидко друкувати. До таких «вчителям» можна віднести «Соло на клавіатурі», «TypingDr», «VerseQ», «Stamina» та ін. У цьому випадку все просто - купіть або скачайте програму/тренажер і, слідуючи інструкціям, приступайте до занять.
2
Можна вкласти гроші в курси машинопису. Витрачені кошти часто служать хорошим стимулом до навчання. Дисципліна сприяє постійному і поступовому засвоєнню матеріалу, що в домашніх умовах комусь може здатися неможливим. А знання, набуті на курсах, залишаться на все життя.
3
Але головний секрет швидкого друку на клавіатурі полягає в особистому настрої і постійних тренуваннях. Людям, здатним змусити себе вчитися, під силу вивчити розкладку клавіатури і збільшити швидкість друку в період від одного дня до кількох тижнів, не вдаючись до допомоги курсів або програм. Все залежить від посидючості та націленості на результат.
4
Очевидно, що людина, який змушений багато друкувати, вміє це робити швидше за інших. Але при цьому багато хто дивиться на клавіатуру і друкують двома пальцями. Для того щоб друкувати наосліп необхідно вивчити розкладку, а для цього треба навчитися правильно ставити пальці.
5
Поставте 4 пальці кожної руки на літери ФИВА і ОЛДЖ. Спочатку по черзі друкуйте ці букви, перебираючи їх пальцями. Відчуйте кожну клавішу. Потім відпрацьовуйте різні комбінації цих букв (наприклад, ФО, АТ, жи), повторюючи їх по кілька рядків.
6
Далі переходите до освоєння верхнього ряду букв, а потім і нижнього. Коли друкуєте букви зверху чи знизу, повертайте пальці у вихідне положення після натиснення потрібної клавіші. Пробіл натискайте великими пальцями, чергуючи руки (якщо закінчили друкувати слово пальцем правої руки, пробіл натискайте великим пальцем лівої руки, і навпаки).
7
Після неодноразового повторення буквосполучень приступайте до друку слів. Складіть з початкових літер ФИВА і ОЛДЖ кілька слів (наприклад, ВАЛ, лижа, фалди, ЛОЖА) і набирайте їх знову і знову. Додайте букви верхнього ряду, складіть слова і відпрацюйте їх друк. Переходьте до нижнього ряду.
8
Чи не примушуйте себе, змушуючи весь день сидіти над клавіатурою. Досить 15-20 хвилин занять на день. Деякі заклеюють і замазують букви на клавіатурі, щоб ні в якому разі не підглядати. Однак когось це може дратувати. Спочатку не страшно, якщо ви будете підглядати, головне, використовувати в роботі всі десять пальців.
Корисна порада
Не забувайте працювати з цифрами і знаками, а також відпрацьовуйте набір з натисканням клавіші SHIFT.Заведіте щось на зразок електронного щоденника, куди кожен день друкуйте свої думки, минулі події і т.д.