Як прясти шерсть: бабусині секрети.

Ще зовсім недавно майже вся одяг, проста і складна, а також сировину до неї, вироблялися в ручну. Існує чимало сортів вовни, з яких роблять пряжу, кращі з них - з великою кількістю шовковистого і еластичного волокна.
Інструкція
1
Візьміть всю шерсть, яка у вас є і очистіть від видимого сміття. Вимийте її в теплій воді і просушіть, роз'єднаєте грудки, що злиплися. Тепер потрібно розібрати шерсть так, щоб всі волоски шерсті взяли один напрямок. Для цього можна взяти гребінь з великими зубцями і закріпити його зубцями догори. Невеликі клаптики вовни опустіть на зубці гребеня, потім розводите руки в різні боки. Кожен клаптик потрібно пропускати через гребінь 7 разів, тоді все волокна візьмуть один напрямок. Розчесана таким чином шерсть називається кужіль. Якщо ви не займаєтеся прядением вовни постійно і у вас немає спеціального пристосування - прядки, тоді пасмо найпростішим методом - за допомогою дерев'яного веретена.
2
Коли вся шерсть розібрана, її необхідно перехопити суворою ниткою так, щоб вона не розсипалася при переміщенні. Кужіль закріпіть на спинці стільця, а спинку стільця помістіть зліва від себе. Приготуйте веретено, вкладіть його в праву руку. Трьома пальцями лівої руки витягайте на 2 см смугу вовни 0,5 см шириною і закручуйте нитка у верхній частині веретена, яка називається носком. Правою рукою робіть оберти веретеном строго за годинниковою стрілкою, Оборотов повинно бути приблизно шість.
3
Повторюйте зазначені дії, поки довжина нитки не досягне 1 метра. Готову нитку сміливо накручуйте на нижню частину веретена, яка називається п'ята. Щоб спряденной нитка не спадала з веретена, зав'яжіть ковзний вузол на шкарпетці. Такий вузол робиться поворотом нитки за годинниковою стрілкою і що з'явилася при цьому петлю надягають на шкарпеточку веретена. Намагайтеся все робити так акуратно, щоб спряденной нитка мала однакову товщину. Продовжуйте прясти, вживаючи ті ж кроки, поки не закінчиться пряжа. Готову спряденной нитка для зручності змотайте клубком.