Як облаштувати присадибну ділянку.

Без облагородженого присадибної ділянки жоден красивий будинок не буде виглядати привабливо. Тим більше, що займатися облаштуванням свого двору дуже цікаво - саме тут можна проявити свою фантазію і самовиразитися. А насолоджуватися прекрасним ландшафтом можна в будь-який час року.
Інструкція
1
Першим ділом розробіть план, на якому розмістіть клумби, теплиці, альтанки, сараї, навіси за вашим бажанням. Також, якщо розміри території дозволяють, придивіться до басейнів і штучним водоймам. Після цього приступите до розмітки місцевості, відзначте необхідні будівлі. Проведіть до них комунікації - системи електропостачання для освітлення альтанок і водопостачання для поливання рослин.
2
Благоустройте стежки і доріжки. Варіантів може бути багато. Найпростіший - засипати стежки піском, а зверху укласти щебінь. Доріжки також можна забетонувати (для більш тривалого використання). Дуже красиво виглядають стежки, викладені тротуарною плиткою.
3
Спорудіть альтанки для відпочинку і навіси, під якими будете зберігати садовий інвентар, дрова і матеріали. Навколо таких будівель посадите плющ або будь в'юнкі рослини. Вони швидко розростуться і створять тінь.
4
Приступайте до розбивки клумб, посадці дерев. Висадіть чагарники і дерева вздовж паркану, щоб вони додатково закривали ваш присадибна ділянка. Уздовж стежин розсадите квітучі чагарники, наприклад, шипшина, троянду, жасмин, або хвойні рослини - тую, ялівець, модрину.
5
Особливу увагу приділіть клумбам. Вибирайте рослини так, щоб період їх цвітіння плавно змінюють один одного. Наприклад, напровесні розквітнуть проліски, незабудки, крокуси, маргаритки. Відцвілі рослини прикриють листя дороникума. Після зацвітуть нарциси та тюльпани, петунії та братки. До осінніх квітів відносять айстри, хризантеми, жоржини. Підбирайте квіти, що поєднуються за забарвленням. Тим більше різноманітність фарб вражає уяву - ромашки, дзвіночки, лілії, гвоздики, іриси.
6
Не забувайте про рослини з кольоровим листям - яскраво-золота осока, різні сорти сріблястого полину, вівсянка сиза з блакитними листям. Засейте вільні від рослин області газонної травою.
7
Під деревами можна встановити гойдалки, натягнути гамак. За бажанням, розташуйте на своїй ділянці скульптури, декоративні світильники, спорудити альпійську гірку з каменів. Перед будинком встановіть красивий ліхтар і лавочку.