Як привчити кота до домашньої їжі.

Багато з нас тримають в будинках кішок. Деякі господарі стикалися з ситуацією, коли кошеня, якого ви купили, відмовляється від нормальної їжі і їсть тільки готові покупні вологі або сухі котячі корми. Це пов'язано з тим, що колишні господарі годували його тільки магазинними кормами.
Інструкція
1
Необхідно відучити свого вихованця від цієї шкідливої звички не тільки тому, що постійно купувати не завжди дешеві корми досить накладно, а й тому, що це може нашкодити здоров'ю кота. Ветеринари дотримуються думки про те, що сухі і вологі котячі корми не тільки не можуть надати всі необхідні тварині вітаміни і мікроелементи, а й шкодять його здоров'ю.
2
Привчити кота до домашньої їжі можна кількома способами. Найбільш дієвим з них є поступове заміщення корма домашньою їжею. Для цього в миску вихованцеві покладіть корм, замінивши близько 10 відсотків обсягу на звичайну їжу. Якщо ви використовуєте вологий корм, його дуже просто нам'яти з хлібом, макаронами, картоплею, крупами і т.п. Якщо ж ваш вихованець воліє сухий корм, для нього краще приготувати спеціальну кашу або овочеве пюре. Рецепт каші для кота дуже простий: візьміть курячі шиї, лапи, кістковий залишок, м'ясні або ковбасні обрізки, відваріть їх і додайте туди крупу. Поступово збільшуйте кількість домашньої їжі в мисці і зменшуйте обсяг корму.
3
Деякі господарі кішок, втомившись від примх вихованця, вдаються до більш радикальних методів. Для того, щоб привчити кота до домашньої їжі, потрібно просто покласти йому в миску не годуй, а іншу їжу. Коли тварина зголодніє, воно з'їсть те, що запропоновано.
4
Інші господарі, шкодуючи свого вихованця, радять пропонувати йому замість корми інші ласощі. Дайте своєму коту шматочок м'яса або ковбаси замість того, щоб нагодувати його кормом. Щоб тварина не звикло є тільки м'ясо, змішайте його з хлібом, пюре, макаронами і т. П. Так ви зможете поступово привчити кота до домашніх ласощів.
5
Повністю відмовлятися від годування спеціальними кормами не варто. Можна додавати їх в їжу тварині один - два рази на тиждень. Адже в спеціальних кормах все-таки міститися деякі вітаміни, які необхідні вашому вихованцеві, особливо восени та взимку, коли отримати їх з домашніх продуктів досить складно.
Кішки, як і інші вихованці, потребують любові, турботи й уваги. Для правильного росту і розвитку, кішці необхідний щоденний повноцінний раціон харчування, яким є правильно підібрана домашня їжа. Привчання її до домашньої їжі вимагає завзятості, терпіння і сталості дій.
Інструкція
1
Поставте миску, з якої їсть кішка в затишне, не надто освітлене місце. Не забувайте мити посуд перед кожним годуванням вихованця і не міняйте її, так як зміна миски може привезти до відмови від їжі.
2
При ранковому годуванні покладіть кішці приготовлену для неї їжу. Це може бути: сире яловиче м'ясо, курка, серце або печінку, нарізані маленькими кубиками і ошпарені окропом. Якщо вихованець відмовляється від їжі, то поставте її в холодильник, залишивши тільки воду в доступному для нього місці.
3
При вечірньому годуванні дайте кішці ту ж їжу, що і вранці, попередньо розігрів її. Таким чином, годуючи вихованця два рази на день в один і той же час, що є важливим фактором, намагайтеся протягом двох днів привчити його до звичайної домашньої їжі. Зголоднілі, кішка повинна почати їсти запропоновану їй їжу.
4
Змішайте звичну для кішки їжу з невеликою кількістю нової їжі, до якої хочете привчити. При кожному наступному годуванні додавайте кішці в улюблений нею корм більшу кількість домашньої їжі доти, поки улюбленець повністю не перейде на пропоноване йому меню.
5
Візьміть в долоню невелика кількість незнайомій для кішки домашньої їжі, до якої хочете її привчити. Ласкаво розмовляючи з нею, дайте їй понюхати, а потім спробувати нову їжу. Якщо вихованець відмовляється від неї, змішайте невелику кількість улюбленого корму із звичайною, запропонованої раніше їжею і дайте знову. Будучи голодної, кішка повинна спробувати запропоновану їй їжу.
6
Перед черговим годуванням капніть їй кілька крапель молока або бульйону на лапку. У вихованця через кілька хвилин з'явиться апетит. Після цього кішці можна запропонувати домашню їжу, до якої хочете привчити.
Зверніть увагу
Обов'язковою умовою правильного змісту кішки повинна бути наявність чистої води, що стоїть в доступному для неї місці. Поганий апетит улюбленця може бути викликаний декількома причинами: спекотною погодою, зміною місця і часу годування, подачею нової, занадто перегрітої або несвіжої їжі. Голодування вихованця протягом декількох днів може стати сигналом для занепокоєння. В цьому випадку кішку потрібно показати ветеринару.
Корисна порада
У щоденний раціон кішки повинні входити: мінерали, амінокислоти, вітаміни, жири. Їй необхідно отримувати в день 100-150 г білків і 50 г вуглеводів. Домашня їжа повинна бути різноманітною і складатися не тільки з м'яса, яєць, риби, але і супів, каш, молочних продуктів. При годуванні вихованця домашньою їжею бажано давати йому спеціально створені для кішок вітамінні комплекси.