Як привчити тхора до рук.

Сьогодні вмістом тхорів займаються багато. Відомою проблемою є агресивність звірків, пов'язана з їх генетичними особливостями, але її можна вирішити за допомогою правильної дресирування.
Інструкція
1
Привчати до рук краще харків у віці 2-3 місяців. З тваринами постарше цей процес буде набагато довше і складніше, а зовсім дорослих тхорів привчити до рук практично неможливо.
2
Після того, як ви вперше принесете тхора до себе додому, не варто турбувати його і приділяти занадто багато уваги. Помістіть його в облаштовану клітку, дайте якесь ласощі і залиште в спокої. Перші два-три дні ваше спілкування з ним зводитися до простого годівлі. Помилкою багатьох початківців заводчиків тхорів є те, що, бажаючи якомога швидше привчити тварину до рук, вони намагаються різко і раптово схопити звірка в клітці. Така поведінка може сильно налякати і назавжди відвернути від вас вашого вихованця.
3
Після того, як звірок трохи освоїться на новому місці, можна приступити до його дресируванню. Для початку просто намагайтеся частіше знаходитися поряд з його кліткою, щоб він вас бачив, кладіть руку на решітку, щоб він міг звикнути до вашого запаху. Краще, якщо привчати тхора до рук буде тільки одна людина - господар, а не всі члени сім'ї.
4
Щойно тхір звикне до того, що ви перебуваєте з ним поруч, почніть годувати його з рук. Спочатку доведеться надягати щільні рукавички, оскільки звір може вкусити. Візьміть шматочок ласощів і покладіть у себе на долоні. Помістіть руку в тому місці, де у тхора зазвичай коштує миска. Не варто підсуває до нього долоню з їжею - наберіться терпіння і рано чи пізно звірок сам підійде до вас.
5
Після того, як тхір звикне брати їжу з рук, можна спробувати погладити його, коли він підійде за ласощами. Робити це потрібно дуже обережно, щоб не налякати тварину.
6
Коли тхір буде нормально реагувати на погладжування, можна спробувати погодувати його з рук без рукавичок. Коли він звикне до ваших рук, можна спробувати взяти його до себе, коли він спить. Якщо звір почне хвилюватися, погладьте його і дайте ласощі. Якщо ж навіть після цього він не заспокоїтися, покладіть його в клітку і спробуйте взяти його на наступний день.
7
Привчаючи тхора до рук головне все робити поступово, не нав'язуючи свою увагу тварині і не лякаючи його своїми різкими і раптовими діями.
Якщо ви вирішили вибрати тхора в якості домашнього вихованця або тільки роздумуєте над цим, одним з головних питань для вас стане питання його приручення. Щоб звірок добре соціалізувати, рекомендується брати молодого тхора у віці двох місяців.
Інструкція
1
Юний тхір цікавий, грайливий і легко йде на контакт з господарем, звикає до нього. Потрібно бути готовим до того, що в спілкуванні та іграх зі звіром господареві доведеться проводити по декілька годин на день. Тхір, звиклий до рук з раннього віку, проявляти агресію не повинен. І все ж, загравшись, він може вкусити, і досить відчутно. В цьому випадку тхора потрібно покарати підходящими способами: засичати на нього, як це робить хорих-мати щодо своїх цуценят, коли вона чимось незадоволена; голосно гримнути; припинити гру і повернути звірка в клітку; якщо під рукою є вода, можна побризкати йому на мордочку.Можно ще клацнути тхора по носі, але в такому випадку є ризик, що він буде вас боятися. Будь-яке покарання не повинно бути жорстоким, інакше ефект від нього буде протилежним тому, якого ви домагаєтеся: тхір буде боятися людей, а страх, як відомо, породжує агресію. Тхори - розумні, добре виховувані тварини. Якщо послідовно проводити політику покарання після кожного укусу, маленького цуценяти можна відучити кусатися приблизно за тиждень.
2
Якщо ви завели дорослого і дикуватого звірка, приготуйтеся витратити на його приручення додаткові зусилля і час. Щоб не піддавати тхора стресу, діяти доведеться поступово. Тхір перейметься довірою до нового господаря не за один день, тому спочатку не слід зайво тискати і пестити звірка. Починати потрібно з малого, а ініціативу щодо встановлення взаємовідносин краще надати самому тхору.
3
Успіх і швидкість приручення залежатимуть і від того, наскільки комфортно тхору живеться у вас, наскільки господар знає і задовольняє його потреби, тому не слід турбувати тваринку під час їжі і сну: незабаром тхір пристосується до вашого розпорядку дня - буде спати, коли ви на роботі і прокидатися, коли ви повернетеся додому. Також важливо усунути будь дратівливі дії, як, наприклад, гучні звуки, яких тхори не люблять, різкі рухи, яких звір може злякатися. І пам'ятайте золоте правило: терпінням і ласкою можна зробити набагато більше, ніж нетерпінням і гнівом.