Як відпочити економно.

Не кожен може віднести себе до категорії громадян, готових оплачувати відпочинок незалежно від його вартості. Залишитися зовсім без відпустки - сумна перспектива, тому варто помізкувати над тим, як заощадити на поїздці і ні в чому себе при цьому не ущемити.
Інструкція
1
Для початку слід згадати вітчизняний відпочинок, наприклад, в районних санаторіях і пансіонатах. Путівка туди коштуватиме набагато дешевше закордонної поїздки, хоча сервіс може виявитися нижче. Відпочинок на Чорноморському узбережжі теж може бути економним, але знову-таки не виключені претензії до якості обслуговування. Тут, як мовиться, все на любителя. Адже відпочити можна і в наметі на березі річки, приготувати юшку на багатті і відчувати себе цілком комфортно.
2
Крім перерахованого вище не варто забувати і про таких російських куточках, як Карелія, озеро Селігер, озеро Байкал, Алтай, Далекий Схід і багато інших. Добиратися до них краще, звичайно, на літаку, а зупинятися в пансіонатах та приватних готелях, мережа яких зараз активно розвивається.
3
Що стосується відпочинку, традиційного останнім часом для росіян, то це поїздки в такі недорогі країни, як Туреччина, Єгипет, Кіпр. Навіть цей бюджетний варіант можна здешевити. І ось кілька способів: • Бронювати тур задовго до поїздки; • Купувати путівку безпосередньо перед вильотом (т.зв. «гарячий тур»); • Їхати компанією і знімати бунгало/будиночок (готувати їжу доведеться самостійно); • Зупинятися в готелях 2- 3 зірки, але All Inclusive. • Оглядати визначні пам'ятки самостійно, користуючись путівником в поєднанні з громадським транспортом/орендованим автомобілем.
4
Збираючись відвідати азіатські країни, також можна заощадити на поїздці в низький сезон. Наприклад, сезон дощів в Таїланді являє собою дощ вночі і сонце вдень. Для російської людини - справжнє літо.
5
Якщо говорити про відпочинок в Європі, то тут немає межі вашої фантазії. В Європу не страшно поїхати своїм ходом. Можна навіть на машині, хоча бензин - досить дороге задоволення. Розглянемо способи заощадити на поїздці до Європи.
6
Купуйте авіаквиток самостійно, скориставшись бонусними програмами авіаперевізників або розпродажем квитків на сайтах авіакомпаній. За розпродажами можна стежити і на таких сайтах, як http://jizo.ru/, http://www.expedia.com/. Пам'ятайте, що дешевше купувати квиток онлайн, розплачуючись банківською картою. Якщо на момент покупки квитка курс євро вам вигідніше, ніж курс долара, зайдіть не так на американську, а на іспанську версію сайту Expedia - http://www.expedia.es/.
7
Замовляйте номер в готелі на сайті готелю або на тій же Expedia (це дешевше, ніж через турфірму). Іноді буває важко знайти вільні номери на дати, вказані в вашому авіаквитку, купленому зі знижкою. Але ж вибір готелів великий, а на околиці міст вони до того ж дешевше.
8
В європейських столицях здобувайте проїзні квитки на громадський транспорт і абонементи на відвідування музеїв. Відвідуйте ресторани і супермаркети для місцевого населення (подалі від туристичних зон).
9
Складайте свій екскурсійний маршрут по туристичним містам самостійно. Крім економії ви будете позбавлені від необхідності вислуховувати коментарі екскурсовода про те, що вам може бути не дуже цікаво. Ви не будете залежати від екскурсійної групи, і зможете перервати свій турпохід, коли самі цього захочете.
10
Відвідуйте Європу восени, взимку або навесні. Ціни будуть на порядок нижче, а задоволення отримаєте стільки ж. Крім цього вам не доведеться страждати від сильної спеки, якої останнім часом славляться європейські міста.