Як зшити скатертину для овального столу. зшити скатертину на овальний стіл відео.

Скатертина на стіл є обов'язковим атрибутом будь-якого застілля і звичайного кухонного побуту. Вона може бути різної форми - круглої, прямокутної, квадратної і овальної. Зшити скатертину зовсім не складно. Будь-яка господиня зможе впоратися з цим, а якщо докласти фантазію і постаратися, то можна створити шедевр на диво всім.
Інструкція
1
Оберіть тканину. Вона повинна бути щільною, досить важкою, добре драпірується, щоб кінці красиво звисали з краю столу. Для обіднього столу підійдуть натуральні тканини - льон, полотно, щільна бавовняна тканина. Для декоративної скатертини можна вибрати гобелен, щільну жакардову тканину, важкий шовк, атлас.
2
Зробіть викрійку і розкроїте тканину. Важливо, щоб овал скатертини точно повторював овал стільниці, інакше по краях скатертину буде звисати нерівно. Візьміть рулон паперу й перенесіть на нього контур овалу стільниці, зробіть викрійку. Складіть тканину навпіл лицьовою стороною всередину, складіть викрійку навпіл, сумістите згини тканини і викрійки, додайте по 30-40 см по краю, щоб він красиво звисав і викроїте майбутню скатертину.
3
Обробіть крайку. Крайку скатертини можна просто підшити на швейній машинці. Бажано в шов вставити важкий тонкий шнур, щоб погіршити край - скатертину буде краще драпіруватися і не з'їжджати зі столу. Можна обробити кромку тасьмою, китицями, або мереживом. Для цього край скатертини підігніть, приметайте, потім прикладіть тасьму або мереживо і акуратно прострочіть на машинці двома рядами строчки. Під час роботи не натягуйте тасьму, інакше край буде стягнутий.
4
Зробіть декор. Наприклад, прикрасити скатертину аплікацією, вишивкою, мережками. Можна з'єднати однотонну тканину і тканина з малюнком, в смужку, в клітку. Замість вільних кінців по краю скатертини пришити оборку з тієї ж або контрастною за кольором тканини. Дуже красиво і оригінально виглядає постеленний на скатертину по діагоналі наперон, зшитий у вигляді квадрата з контрастної тканини. Можна прикрасити скатертину на овальному столі доріжкою, постеленной вздовж столу по центру, також контрастного кольору. Для того щоб створити неповторну річ, потрібно трохи пофантазувати.