Як взяти аналіз сечі у дитини.

Немовлята з самого моменту народження потрапляють під спостереження лікарів-педіатрів. Для того щоб обстеження організму було повним, потрібно систематично здавати аналізи, в тому числі і сечу дитини.
Інструкція
1
Щоб зібрати сечу у немовляти, полийте водою і подмімо на низ животика. У малюка відразу почнеться сечовипускання. Головне - тримайте напоготові стерильну банку і вчасно підставте її під струмінь. Дівчатка іноді не потрапляють в ємність. Підіть на хитрість. Візьміть глибоку тарілку і обдайте її окропом. Ще раз повторіть процедуру - капніть на живіт і подмімо. Підставте блюдо під дитину. Так, хоча б частину сечі точно опиниться всередині.
2
Для дітей від півроку і старше використовуйте спеціальний мочеприемник. Це стерильний гіпоалергенний мішечок, придбати який можна в будь-якій аптеці. Розбудіть малюка на п'ять-десять хвилин раніше, ніж він зазвичай прокидається. Так ви встигнете прикріпити пакет до того, як дитина пописает. Потримайте його на руках, щоб сеча скла в резервуар. Коли він наповниться, відкріпите його від статевих органів і перелийте вміст в банку.
3
Якщо дитина привчена до горщика, перед тим як зібрати сечу на аналіз, продезінфікуйте ємність. Розведіть в теплій воді марганцівку і ретельно помийте днище і стінки. Кілька разів сполосніть під проточною водою. Після цього саджайте малюка на горщик. Як тільки він пописав, перелийте рідина в стерильну банку.
Зверніть увагу
Баночку для збору сечі прокип'ятіть протягом п'яти хвилин або купіть спеціальну стерилізовану ємність в аптеке.Контейнер з сечею доставте в поліклініку не пізніше трьох годин після збору.
Корисна порада
Сечу для аналізу збирайте відразу після того, як малюк прокинувся. Ранкова сеча накопичувалася в організмі дитини протягом усієї ночі і стала дуже концентрованою. Це необхідно, щоб результат аналізів був достоверним.Хорошо підмийте статеві органи дитини перед збором сечі за допомогою дитячого мила. Витріть чистим сухим рушником. Особливо ретельно підходите до підготовки до аналізів дівчаток. Вагінальні виділення здатні серйозно спотворити результати.