Як лікувати горб. горб у людей.

Горбом називається деформація грудної клітки, виникла через порушення цілісності хребців, їх будови або через викривлення хребта. Наслідками появи горба можуть стати порушення функцій серця, легенів та інших органів.
Інструкція
1
Причин же появи горба може бути декілька. Він може виявитися, наприклад, наслідком придбаної або вродженої деформації. Якщо виявити формування горба своєчасно і почати необхідне лікування, то можна уникнути прогресування процесу. Викривлення хребта, як і виникнення горба, не залежить від віку людини - проблему можна помітити як у підлітків в період статевого дозрівання, так і у літніх людей. У другому випадку серед основних причин фахівці називають переломи хребців, травми, остеопороз, пухлини, вікові окостеніння, атрофію кісткової тканини та багато іншого. Варто відзначити, що викривлення хребта буває двох видів. Перший з них - кіфоз, тобто хребет вигнути всередину, а другий - це лордоз, тобто хребет вигнутий вже назовні. Кіфози можуть бути вродженими, а можуть і виникати при туберкульозі кісток або при остеохондродістрофіі.
2
Крім кифоза і лордозу, існує ще й спондильоз, а також хвороба Бехтерева. Ці два захворювання зазвичай характеризуються змінами в хребті, які і проявляються зрощенням хребців і появою горба. При спондилезе, як і при хворобі Бехтерева, дегенеративні зміни виникають з віком. Зупинити їх можна за допомогою різних ліків, що призначаються фахівцем. Крім того, в крайніх випадках пацієнтам можуть бути рекомендовані операції.
3
Горб також може сформуватися у дітей - при нестачі вітаміну D, тобто при рахіті. Викривлення хребта відбувається в даному випадку через м'якість хребців (під дією м'язової тяги і ваги самої дитини).
4
Однак по яким би причинам горб ні виник, лікування має призначатися тільки лікарем. Серед засобів, що допомагають уникнути операції і зупинити прогресування викривлення, можна назвати лікувальну фізкультуру, інтенсивні заняття спортом, зігрівання, масаж. В деяких випадках може бути рекомендовано носіння корсета.
Зверніть увагу
Стежити за своєю поставою необхідно завжди і в будь-якому віці. Справа в тому, що дуже часто причиною появи горба є саме неправильна постава (особливо в підлітковому віці).