Як навчити малювати дошкільника.

Кожен день дитина відкриває для себе щось нове. Він із захопленням ділиться з вами своїми відкриттями, намагається зобразити це в грі або намалювати на папері. Малюнок малюка відображає його емоційний стан, стосунки в сім'ї, самовизначення в цьому світі. Малювання дуже впливає на всебічний розвиток особистості дитини.
Вам знадобиться
  • - пальчикові фарби;
  • - олівці;
  • - фломастери;
  • - папір;
  • - акварельні фарби;
  • - кольорові крейди;
  • - розмальовки.
Інструкція
1
Запропонуйте дитині помалювати пальчиковими фарбами у віці 10-12 місяців. Пальчикові фарби мають приємну консистенцію, яскраві кольори. Малювати ними потрібно за допомогою пальців. Посадіть малюка на стільчик для годування, на стільниці закріпіть великий аркуш паперу за допомогою скотча. Відкрийте спочатку одну фарбу і покажіть малюкові, що можна намалювати лінію, кружечок. Нехай малюк пробує малювати все, що задумає. Можна посадити малюка в ванну на противоскользящий килимок. Нехай він із задоволенням розмалює ванну і стіну. Фарба легко змиється водою.
2
Після року запропонуйте дитині фломастери. Покажіть йому, що фломастерами можна малювати. Намагайтеся з самого початку привчати дитину правильно тримати в руці олівець або фломастери трьома пальчиками, а не затискати їх в кулачку.
3
Намагайтеся не просити малюка намалювати щось конкретне, нехай він малює, що задумав. Це повинно бути його особисте прояв фантазії. Дитина не повинна боятися, що над його малюнком сміятимуться.
4
Не критикуйте роботи вашого чада. Від постійної критики дитина може закинути цю справу. Намагайтеся не виправляти в його малюнку нічого. Якщо ви хочете пояснити, як малюється який-небудь предмет, або малюк сам просить вас допомогти йому, то намалюйте підказку на окремому аркуші. А він потім перемалюю ваш приклад на свій листочок.
5
Якщо малюк не відчуває інтересу до малювання, спробуйте заявляючи його грою. Розкажіть, що зараз ви будете малювати дорогу для машинки, намалюйте поряд ліс, місток, будиночки. Для цих цілей підійдуть великі аркуші паперу або непотрібні рулони шпалер. Розстеліть їх прямо на підлозі і малюйте.
6
Коли дитина навчиться малювати олівцем, познайомте його з фарбами. Для цього найкраще підійдуть акварельні фарби. Дуже корисно давати малюкові працювати з розфарбуванням. Він буде тренуватися в акуратному зафарбовуванні деталей і в правильній добірці кольорів. На вулиці в теплу пору року дитина може малювати кольоровою крейдою на асфальті.