Як шити бандо.

Бандо для штор це щільний нетканий матеріал, який має клеяться поверхні, або з одного, або з двох сторін. Як декоративний елемент стало використовуватися кілька століть тому. Крім цього, бандо для штор, як і штора, виконує й практичну функцію. Воно є основою для ламбрекенів, які повністю або частково закривають шторний карниз.
Інструкція
1
Складіть викрійки. Форма бандо викреслюється на матеріалі. При цьому виконуйте всі розміри: довжина і висота бандо, і позначте всі декоративні вигини. Для того щоб зшити бандо (жорсткі ламбрекени), вам необхідно взяти бандо-профі (готова текстура в рулонах, шириною 45 см) або щільну клейову тканину (дублерин, флізелін та прокламін). Оригінальним буде виглядати варіант, коли бандо повторює силует якого-небудь елемента меблів, наприклад, різьблений панелі шафи або спинки ліжка.
2
Відпрасуйте обрану тканину парогенератором з обох боків перед тим, як почати її розкроювати. Бавовняні і лляні тканини для декатирування потрібно замочити. Виріжте форми бандо (без припусків). Викрийте основну тканину (з припусками, від 2 до 4 см).
3
Приклейте або пріутюжьте основну тканину до бандо. Це робиться за допомогою парогенератора. Починати операцію слід з середини, що охоронить виріб від можливих перекосів. Таким чином, будь-яка тканина буде приклеєна з дотриманням параметрів малюнка. Якщо ви хочете зробити аплікацію, то краще скористатися термобандо з наявністю двох клеяться поверхонь. Деталі оздоблення потім закріплюють на бандо (притачивают).
4
Приєднайте до бандо підкладку. Спочатку підкладкову тканину обробіть для усадки. Потім її розжарите на бандо і обтачіте, залишаючи кілька міліметрів від краю для канта. Декоративні деталі з м'якої тканини (де жабо, сваги, перекиди) кріплять до основного виробу з дотриманням розмірів по ескізу.
5
Обробіть верхній край бандо спеціальної липучкою (велкро). Її прітачіте до верхнього припуску вироби. При цьому відступ від краю не повинен бути менше 3 см, що зробить липучку непомітною на бандо. Нижній край велкро прикріпіть вручну до підкладці, щоб на готовому виробі не повинно бути видно зайвих рядків. Прикрасьте бандо за допомогою декоративних кистей, шнурів або квітів з різних тканин.