Як позбутися від котячих міток.

Котячі мітки з'являються в період статевої зрілості, коли котик намагається помітити свою територію. Це відбувається не через поганого виховання, а тому що так створено природою. Лаятися, кричати, шльопати ганчіркою або віником свого улюбленця просто неприпустимо, адже мітки не є тим, що котик ходить в туалет, де попало, просто господареві потрібно було вчасно подбати, щоб запобігти неприємну ситуацію.
Вам знадобиться
  • - послуги ветеринара;
  • - таблетки;
  • - хлоровмісні засоби;
  • - пульверизатор;
  • - засіб для килимів;
  • - губка.
Інструкція
1
Якщо у вас котик, то він почне мітити свою територію приблизно у віці 12-14 місяців. Найбільше мітки турбуватимуть вас навесні і восени, коли коти і кішечки повинні продлять свій рід. Крім гостро пахнуть міток вас турбуватиме гучні крики тварини, кіт буде рватися на вулицю і з ласкавого істоти перетвориться в некероване чудовисько.
2
Щоб запобігти дану ситуацію, віднесіть котика до ветеринарного лікаря у віці 3 місяців. Спеціаліст проведе абсолютно нескладну процедуру, після якої ви забудете, що таке мітки і нічні завивання. Всю решту життя ваш улюбленець буде ласкавим і домашнім. Якщо ви не зробили цього в три місяці, то можете відвідати ветеринарну клініку в будь-який час, так як медична кастрація може здійснюватися в будь-якому віці тварини, просто переноситься вона набагато важче, ніж в три місяці.
3
відмиває мітки хлорсодержащим засобом. Робіть це відразу, як тільки виявите дану неприємність, інакше кіт буде відчувати запах і зробить мітку знову. Також для видалення запаху міток можете скористатися пульверизатором. Налийте у флакон з розпилювачем води, капніть 5 крапель Доместосу, окропити все помічені місця. Хлорка чудово перебиває запах котячих міток і дезінфікує поверхні.
4
Якщо помічені килими, обробіть їх будь-яким засобом для килимів, дайте йому просохнути, пропилесосьте і окропити килим хлорсодержащим засобом з пульверизатора.
5
Якщо мітки на взуття, то просто помийте її з миючим засобом і просушіть. Позначену одяг доведеться випрати або віддати в хімчистку.
6
Щоб припинити мітки, віднесіть кота на злучку, так як носять саме котів, а не приносять до них кішечок. Але якщо вона в даному сезоні не запланована, то порадьтеся з ветеринарним лікарем про можливість застосування медичних препаратів. Робити це слід заздалегідь, так як таблетки або ін'єкцій виписуються певними курсами і починати їх прийом під час вже розпочатого сезону міток просто марно.
7
З кішкою все набагато простіше. У неї починається тічка у віці 8-9 місяців, але більшість господарів не турбуються з даного приводу, так як кішка не мітить свою територію, проте тварина стає неспокійним, неадекватним, кричить, треться головою і шиєю об двері і постійно хоче вийти. Доводиться тримати всі двері і вікна закритими.
8
Це ви також можете з успіхом запобігти. Зверніться до ветеринара і оплатіть процедуру стерилізації або, в крайньому випадку, отримаєте консультацію про прийом курсу препаратів, тимчасово припиняють всі проблеми. Але не забувайте, що всі кошти, що запобігають мітки, дуже негативно позначаються на здоров'ї кота і кішки, тому краще відмити мітки, ніж піддавати тварина небезпеки.