Як доглядати за орхідеями. догляд за орхідеями.

Божественно красиві і незвичайні - квіти орхідеї. Це тропічні рослини. Їх часто колекціонують, використовують в символіці і назвах фірм. Зовсім ще недавно для любителів домашнього садівництва орхідеї були недосяжними. Їх можна було зустріти тільки в спеціальних розплідниках і в живій природі.

Але люди приручили це загадкове рослина і отримали можливість доглядати за орхідеями в домашніх умовах. Потрібно відзначити, в цій справі не місце ледачим людям. Орхідеї необхідно трепетне ставлення і забота.Давайте розберемося все-таки, як доглядати за орхідеями:

 1. Орхідею потрібно висаджувати в спеціальний субстрат. Його можна купити, а можна самостійно приготувати. Для цього необхідно суху соснову кору прокип'ятити пару разів з інтервалом в декілька днів, щоб позбутися шкідливих комах. Потім розрізати її на невеликі шматочки і змішати з подрібненим висушеним мохом сфагнумом.
 2. Горщик вибирайте прозорий або білий, щоб коріння рослини не перегрівалися на сонці. Нехай він буде пластиковий, щоб коріння орхідей не приставав до стінок і не травмувалися при пересадці. Простежте за тим, щоб в горщику були отвори - для хорошої вентиляції і щоб уникнути застою води.
 3. Коли горщик готовий, на дно, як дренаж для гарного переміщення води, укладаємо шматочки пінопласту. Потім укладаємо субстрат, щоб він займав три чверті горщика. А потім розміщуємо орхідею. Не можна придавлює коріння! Після цього досипаємо залишився субстрат.
 4. Важливо пам'ятати, що орхідея вимагає пересадки не частіше, ніж раз на три роки.
 5. Що стосується освітлення, то орхідея - світлолюбна рослина, яка, проте, краще захищати від полуденного сонця. Для цього помістіть квітка на східному або західному вікні.
 6. Орхідеї найбільш добре себе почувають при температурі від + 20С до + 25С.
 7. Поливайте орхідею влітку раз на два-три дні, а взимку - один-два рази на тиждень. Використовуйте при цьому теплу воду. Краще, щоб вона була відстояна. Також потрібно щоранку обприскувати квітка теплою водою.
 8. Крім того, щоб регулярно поливати орхідею, обов'язково додатково «Прикормлюємо» її. Це можна робити спеціальними добривами 1 раз на тиждень під час росту і розквіту, 1 раз на місяць в інший час.
 9. Будь квітникар з нетерпінням чекає моменту цвітіння. У орхідеї це відбувається у віці півтора - двох з половиною років. Іноді буває, що поштовх до розквіту може дати скорочення поливу або перепад температури повітря.
 10. Для того щоб орхідея розцвіла можна використовувати також гарячий душ. Для цього поставте квітку в ванну і поливайте слабким струменем води (40С) протягом декількох хвилин. Потім нехай вода стече, а ви промокніть серединку рослини серветкою щоб уникнути загнивання.
 11. Якщо ви помітите у рослини такі ознаки стресу як сморщивание або пожовтіння листя, відсутність цвітіння, то краще пошукайте йому інше місце і налаштуйте умови утримання. Як тільки орхідея приживеться, вона буде рости, і радувати вас своїм цвітінням.
Орхідея є найпрекраснішим і загадковим квіткою. Вона може бути білого, пурпурного, помаранчевого, червоного, рожевого, бордового, зеленого і жовтуватого кольорів. Її пелюстки оздоблені візерунками і плямами. Зростає орхідея в субтропічних і тропічних лісах. але зустрічається і як екзотичне кімнатна рослина, що є дуже примхливим і потребує індивідуального підходу, турботи й уваги.

Особливості поливу і підгодівлі орхідеї

Полив орхідеї потрібно здійснювати в міру повного висихання субстрату, в якому вона росте. Залежно від різних факторів, даний процес може займати від 2 до 20 діб. В горщику з квіткою повинен бути присутнім дренаж, щоб надлишки вологи не застоювалися, а могли витікати. Поливати орхідею слід теплою водою (35-40 градусів), попередньо пом'якшивши її шляхом прогону через фільтр. Надто м'яку дистильовану воду для поливу використовувати не рекомендується, її краще розбавляти звичайною водою з-під крана в пропорціях 1: 1. Процедуру поливу повинна здійснюватися в першій половині дня. Причому робити це потрібно так, щоб рідина в вазоні розподілялася рівномірно. Орхідею слід поливати в ванній кімнаті не особливо потужним струменем. Крім коренів, рослини поглинають вологу ще й листям, тому і їх теж потрібно обприскувати. Через годину після поливу залишки вологи з квітки необхідно видалити, обтерев його листя. Від залишилися після поливу білих розлучень на листках орхідеї можна позбутися, протерши їх пивом або розчином з лимонного соку і води (1: 1). Орхідеї не люблять сухий, запорошене повітря, їм потрібна підвищена вологість. Вони люблять вологу, але якщо її буде надто багато, корінь квітки може загніть.Кроме поливу, орхідея потребує ще й підгодівлі. яку можна купити в спеціалізованих торгових точках. Під час росту і цвітіння підгодовувати квітка рекомендується з частотою раз на тиждень, в інший час - раз на місяць.

Освітлення для квітки

Орхідеї є світлолюбними рослинами. Взимку вони потребують розсіяному яскравому світлі не менше 10-15 годин на добу. Влітку ж їх потрібно берегти від прямого сонячного світла. В теплу пору року оптимальною температурою для орхідеї вважається проміжок від 20 до 25оС, узимку - не менше 17оС. Рослини не виносять занадто тепле повітря, тому приміщення, в якому вони знаходяться, повинно часто провітрюватися. Орхідею можна виставляти і на свіже повітря, але при цьому важливо виключити протяги, оскільки вони можуть погубити її.

Цвітіння орхідеї

Орхідея починає зацвітати віком 1,5-2,5 років. Дочекатися цього моменту буває досить складно навіть при правильному догляді за нею. Щоб прискорити процес зацветания, рослині необхідно влаштувати маленький стрес. Появі квітки може сприяти скорочення поливу або різкий перепад температури (потримати орхідею протягом ночі при температурі 18оС, а з ранку перемістить її в тепле приміщення).