Як відновити дихання.

Відновлювати збите дихання важливо вміти не тільки тим, хто займається спортом. У звичайному житті часто трапляються ситуації, коли дихання порушується, а впоратися з цим без попередньої підготовки дуже непросто. Якщо ви хочете навчитися відновлювати спокійне дихання і виробити у себе звичку дихати рівно в будь-якій ситуації, необхідно запам'ятати кілька простих правил.
Вам знадобиться
  • - паперовий пакет.
Інструкція
1
Якщо збій дихання викликаний сильним стресом, людині буває дуже непросто прийти в себе і просто усвідомити, що ж саме з ним відбувається. Ви можете відчувати сильний дискомфорт, але не розуміти його причини. Сильні емоції викликають спазмолітичну скорочення судин, що погіршує кровообіг легень і викликає складності з диханням. Крім того, може виникнути спазм діафрагми та грудної клітини, що призводить до легкого приступу задухи. Перш за все постарайтеся заспокоїтися. Сконцентруйтеся на своєму диханні, роблячи його глибоким і рівним. Контролюйте вдихи, роблячи їх більш легкими. Видихи же намагайтеся здійснювати потужні і сильні.
2
Освойте дихання животом. Такий тип дихання застосовується в сучасному фітнесі та йоги. Під час вдиху надувайте живіт якомога ширше, а на видиху сильно втягуйте його в себе. Таке дихання сприяє не тільки відновленню правильної роботи легенів і діафрагми, але стабілізує тиск і навіть допомагає впоратися із зайвою вагою. Як тільки ви відчуваєте найменший стрес, починайте дихати животом і діафрагмою. Ви відразу відчуєте, що напруга йде.
3
Є один простий трюк - дихання в складені долоні. Ви, напевно, бачили, як в іноземних фільмах герої дихають в паперовий пакет - це теж допомагає. Звичайно, в нашій країні такий пакет знайти не дуже-то просто, тому спробуйте освоїти дихання в долоні. Складіть разом долоні рук і глибоко видихніть в них. Подібне вправу, незважаючи на свою простоту, допомагає дуже швидко відновити дихання при стресі.
Зверніть увагу
Якщо напади задухи трапляються у вас часто і відбуваються незалежно від стресів та інших зовнішніх впливів, необхідно звернутися до лікаря. Можливо, у вас спазм бронхів, захворювання серця або астма.
Корисна порада
Емоції ніколи не варто тримати в собі. Саме в цьому випадку ви будете відчувати більше стресу, що негативно позначиться і на диханні, і на загальному самопочутті. Намагайтеся висловлювати своє невдоволення або пропускати неприємні ситуації через себе.