Як зшити ляльку на чайник.

При приготуванні настоїв з цілющих трав і плодів буває необхідно помістити ємність з відваром в тепле місце на тривалий час, і виникає питання: як зберегти тепло? Любителі почаювати теж часто стикаються з проблемою остиглого за довгої бесідою чаю в заварювальному чайнику. Господарочкам припаде до душі ідея виготовлення ляльки-грілки на чайник. Використовуючи пропоновану викрійку як основу ляльки, ви зможете створювати свої оригінальні вироби не тільки для власних чайних посиденьок, але і в подарунок вашим друзям або родичам.
Вам знадобиться
  • - тонке трикотажне полотно для тулуба;
  • - клаптики красивих тканин для одягу;
  • - вата або інший наповнювач для набивання;
  • - ватин/синтепон для нижньої спідниці;
  • - нитки/пряжа для волосся;
  • - чорні намистини/гудзики для очей;
  • - тасьма, мереживо і т.д. для обробки.
Інструкція
1
Викроїте з трикотажного полотна тілесного або білого кольору основу тулуба ляльки-грілки. Відзначте Кравецьким дрібному допоміжні лінії 1, 2 і 3 на викроєним прямокутної деталі.
2
Сшейте довгу «трубу». По лінії 2 прокладете товстою ниткою часті наметочним стібки і туго стягніть намітку. Кінці нитки міцно зав'яжіть і сховайте всередину «труби». Отримана перемичка буде шиєю ляльки.
3
Набейте ватою ділянку Б зшитого тулуба. Прокладіть намітку по лінії 3, на якій розташована талія ляльки, зв'яжіть і закріпіть кінці нитки.
4
Заповніть ватою ділянку А трикотажної «труби», який є головою. По лінії 1 дрібно навертає товстою ниткою, заправте верхні припуски всередину «труби» і туго стягніть нитку, зав'язавши і сховавши її кінці.
5
Викроїте з трикотажу по дві деталі для обох рук. Складіть їх попарно обличчям до обличчя і зшийте по контуру, залишивши ділянку біля основи рук для набивання. Наповніть руки ватою. Непомітним швом пришийте руки до тулуба ляльки-грілки в зазначених місцях, поєднуючи контрольні точки 4 і 5.
6
Щоб зробити ляльці волосся, викроїте з трикотажного полотна основу перуки - косинку. Візьміть пряжу потрібного відтінку і наріжте багато ниток, які будуть імітувати волосся. Красиво виглядатиме синтетична пряжа, розкручена на окремі хвилясті джгутики. Довжина ниток - удвічі більше необхідної довжини волосся.
7
Покладіть нарізані нитки на трикотажну косинку, зрівнюючи їх середини з серединою косинки, і прострочіть поверх ниток, утворюючи прямий проділ волосся. Зауважте перуку-косинку на голові ляльки, укладіть «волосся» і прикрасьте зачіску будь-яким способом.
8
Викроїте маленький трикотажний гурток для носа. Покладіть в центр нього шматочок вати і стягніть краю гуртка наміткою. Пришийте ніс до обличчя ляльки.
9
Очі зробіть з опуклих чорних гудзиків або намистин. Ви також можете знайти в магазинах для рукоділля готові очі для саморобних іграшок і приклеїти їх на обличчя вашої ляльки.
10
Брови і ротик можна вишити кольоровими нитками або намалювати фломастером. Також можна фарбами намалювати рум'яні щічки. Забавно буде виглядати лялька з веснянками, які можна намалювати або вишити.
11
Сшейте нижню, утеплену, спідницю ляльки, яка буде зігрівати рідина в чайнику, а також буде опорою, на якій тримається верхня частина ляльки. Викроїте деталі нижньої спідниці з бавовняної тканини і ватину, накладіть утеплювач на виворітну сторону тканинної деталі і настьогайте на машинці або вручну.
12
Одягніть нижню спідницю на ляльку так, щоб бавовняна поверхня «дивилася» всередину ляльки. Наміткою по верхньому краю цієї деталі стягніть її на талії ляльки і закріпіть кінці нитки.
13
Сшейте рукава, обробіть їх зрізи і надіньте на руки ляльки. З контрастної тканини викроїте сорочку і стачайте бокові шви. До горловині пришийте мереживний рюш. Надіньте сорочку на ляльку поверх рукавів.
14
Сшейте спідницю з воланом з іншої відповідної за кольором тканини, по низу оборки пристрочите тасьму. Надіньте верхню спідницю тим же способом, що і нижню, сховавши кінці ниток всередину ляльки-грілки.