Як зшити штори. Як зшити фіранки.

Штори або фіранки, що обрамляють віконний отвір, надають будь-якому приміщенню акуратний і доглянутий вигляд. Вибираючи ту чи іншу модель штор - наприклад, на широких петлях, з ламбрекеном або на спеціальних подхватах - можна створювати інтер'єри в різних стилях. Велике значення має вибір шторної тканини, яка підходить для даного конкретного випадку. Штори можуть бути на підкладці з тканини контрастного кольору або без неї. Найпростіші штори ви можете зшити самостійно, витративши зовсім небагато часу.
Вам знадобиться
 • - Тканина для фіранок;
 • - рулетка;
 • - швейні приналежності;
 • - стрічка-тасьма для звичайної збірки або вертикальних складок;
 • - карниз і гачки для штор;
 • - 2 держателя для шнурів.
Інструкція
1
Виберіть підходящий для вашого інтер'єру стиль віконних фіранок. Для початку спробуйте зшити штори простої моделі, без підкладки та додаткових декоративних елементів. Вирішіть, якої довжини вони повинні бути, наскільки глибокі на них будуть складки і чи будуть вони взагалі.
2
Виміряйте за допомогою рулетки відстань від карниза до підлоги або до рівня підвіконня (якщо ви вирішили зробити укорочені штори). Від цієї величини відніміть 1 см і отримаєте висоту штор в готовому вигляді. Також виміряйте ширину карниза - таку ж ширину матимуть штори в готовому вигляді з закладеними складками.
3
Залежно від того, наскільки глибокі складки ви хочете отримати, збільште виміряну ширину карниза в 1,5-2,5 раза. Якщо ваші штори будуть складатися з двох розсовуються половин, то розділіть отриману величину на два - вийде ширина кожної штори.
4
Розкладіть тканину на великому столі або на підлозі і розкроїте її: відміряйте по лінії качка ширину (плюс припуски на обробку бічних зрізів по 3 см з обох сторін), а по лінії основи - висоту штор (плюс припуски на подгибку - 10 см знизу і 4 см зверху).
5
Якщо ширини купленої тканини недостатньо, щоб розкроїти цельнокроение штори, то кроіте їх з декількох полотнищ. В цьому випадку небажано купувати тканину з великим малюнком. Якщо ви все ж вибрали такий малюнок при вузькій ширині тканини, то вам знадобиться придбати більшу кількість матеріалу, щоб мати достатній запас для поєднання малюнка в місцях з'єднання полотнищ кожної штори.
6
Сшейте полотнища штор, якщо це необхідно в вашому випадку. Складіть їх лицьовими сторонами і зшийте французьким швом (дивіться інформацію по посиланню), який дозволяє заховати зрізи всередині шва.
7
Підігніть бічні зрізи (або кромки) на виворітну сторону спочатку на 1 см, а потім на 2 см. Прострочіть штори уздовж цих згинів, відступаючи 1,9 см від краю.
8
Низ штор підігніть два рази - на 2,5 см і на 7,5 см, і пропрасуйте підігнутий припуск. Прокладіть машинну строчку уздовж згину.
9
Щоб куточки штор виглядали більш акуратно, можна оформити їх «конвертом». Для цього при подгибку бічних зрізів потрібно залишити знизу не підшитими ділянки довжиною приблизно 20 см і розгорнути в цих місцях подгибку. Підігніть низ штори два рази, як описано вище і пригладьте згин. На бічному зрізі відзначте точку на рівні перетину з лінією згину нижнього припуску (7,5 см).
10
Розгорніть нижній припуск і підігніть тепер бічні припуски. На нижньому зрізі штори відзначте точку на рівні перетину його із згином бокового припуску (2 см).
11
Дві отримані точки з'єднайте діагональної лінією і прострочіть по ній. Зріжте зайву тканину, разутюжьте припуски і виверніть куточок. Таким же чином обробіть інші кути внизу штор і приутюжьте їх. Закінчите строчки бічних підгин і прострочіть подгибку низу штор.
12
Зверху підігніть фіранки на 3 см і приутюжьте згин. З виворітного боку прикладіть шторну тасьму, відступивши 1 см від згину, і приколіть її шпильками зверху і знизу. Довжина тасьми дорівнює ширині штори плюс припуски по 2,5 см з обох сторін.
13
Витягніть з одного краю шторної тасьми (з вивороту) кінчики шнурів і міцно їх зв'яжіть. Підверніть припуск тасьми всередину. Те ж саме зробіть і з іншого краю штори, але не зав'язуйте шнурки шторної тасьми - цей край фіранки буде розташований із зовнішнього краю вікна.
14
Пристрочите тасьму до штори, прокладаючи строчки вздовж нижнього і верхнього країв шторної тасьми в однаковому напрямку. Пришийте короткі підігнуті краю тасьми, що не зашиваючи в шов вільні кінчики шнурків із зовнішнього боку фіранок.
15
Стягніть штори шнурами тасьми до потрібних розмірів, формуючи рівномірні складки. Зауважте шнури. Вставте в петлі шторної тасьми гачки для штор на відстані 10 см один від одного.
Корисна порада
Підберіть тканину, добре поєднується з колоритом приміщення, в якому будуть висіти штори. Для спальні виберіть більш щільні і темні тканини, для дитячої оптимальні натуральні тканини з легким веселим малюнком, кухня придбає затишний вигляд зі шторами з тканини в клітку або з малюнком на фруктово-овочеву тематику. Дачний варіант - лляні штори натурального кольору з жакардовим переплетенням або з малюнком, що імітує традиційну вишивку.
Штори дозволяють швидко і легко додати неповторність інтер'єру, привносячи в будинок затишок. Багато хто вважає, що виготовлення штор вимагає особливої майстерності і навичок, але насправді створювати їх своїми руками не тільки просто, але й неймовірно приємно. Вибір штор для прикраси вікон практично необмежений: від класичних довгих до коротких строкатих ситцевих фіранок в сільському стилі.
Вам знадобиться
 • - тканина для штор;
 • - сантиметрова стрічка;
 • - нитки в тон тканини;
 • - шторна тасьма;
 • - ножиці;
 • - швейна машинка.
Інструкція
1
Виберіть тканину. За допомогою яскравих, візерункових штор можна оживити і прикрасити навіть саму непоказну кімнату. Якщо вікна виходять на південь і через них проходить багато світла, слід зшити штори на підкладці. Велике значення при виборі тканини має також її колірна гамма і фактура, яка може вигідно контрастувати або підкреслювати колірну гамму кімнати.
2
Виміряйте вікно. Дізнайтеся ширину карниза або гардини, яку встановлюють на відстані десяти-двадцяти сантиметрів над віконним отвором. Довжина штори вимірюється від вершини стрижня гардини до статі, довжина штор на гардин з кільцями вимірюється від петельки на кільці і до підлоги. Якщо ви бажаєте зшити короткі фіранки, то їх довжина зазвичай опускається від десяти до п'ятнадцяти сантиметрів нижче підвіконня.
3
До остаточної довжині штори додайте 25 см на припуски для крайок і помножте на кількість смуг, а остаточну ширину помножте на пишність і розділіть на ширину тканини, отримавши, таким чином, кількість смуг. Наприклад, остаточна ширина штор 165 см, а остаточна довжина 100 см. Ширина тканини 135 см, коефіцієнт на пишність 2,5, отже, 165 см х 2,5: 135 см - виходить три смуги тканини і (100 см + 25 см) х3 = 5,7 метрів (необхідну кількість тканини для пошиття штор). Якщо вам важко зробити розрахунки самому, то зверніться до консультантів в салоні, вони допоможуть вам придбати необхідну кількість тканини.
4
Відріжте необхідну кількість смуг. Підверніть бічну крайку два рази, щоб приховати необроблені край тканини, приблизно на три сантиметри. Врахуйте, що чим легше і коротше штора, тим вже робиться подгибка. Сколите її шпильками і приметайте. Проутюжьте її і прострочіть на швейній машинці.
5
По верхньому краю загніть п'ять сантиметрів тканини на виворітну сторону, приколіть шторну кріпильну тасьму булавками, вона повинна прикрити невогнетривкий край штори. Акуратно пристрочите тасьму якомога ближче до її верхнього краю, потім переверніть роботу і пристрочите таким же чином до нижнього.
6
Розкладіть штору на рівній поверхні. Відміряйте необхідну довжину штори і відзначте дрібному або шпильками. Відріжте надлишки тканини. Підігніть крайку на виворітну сторону, приметайте і заутюжьте, а потім прострочіть на машинці. Намітку видаліть.
7
Натягніть шнури шторної тасьми для того, щоб зібрати штору в складки до потрібної ширини, кінці шнурів зав'яжіть. Складки рівномірно розподіліть, вставте гачки в петлі і прикріпіть їх до гардині.